środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Iławski Budżet Obywatelski — poznaliśmy pierwszą listę odrzuconych projektów

2017-11-07 10:15:10 (ost. akt: 2017-11-07 10:27:32)
Zdjęcie ilustracyjne — w poprzednim roku iławianie głosowali na specjalnych kartach, teraz dokonają wyboru za pomocą internetu

Zdjęcie ilustracyjne — w poprzednim roku iławianie głosowali na specjalnych kartach, teraz dokonają wyboru za pomocą internetu

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

27 listopada powinniśmy poznać ostateczną listę projektów, na które będzie można głosować w Iławskim Budżecie Obywatelskim 2018. Dziś (wtorek 7 listopada) podana została do publicznej wiadomości lista wniosków, które na pewno nie wezmą udziału w głosowaniu, bo nie przeszły weryfikacji formalnej.

To druga edycja IBO — w głosowaniu w pierwszej zwyciężył Young Spot, który właśnie powstaje (w atmosferze kontrowersji, ale to już temat na zupełnie inny artykuł) przy ul. Biskupskiej.

Tym razem iławski ratusz przeznaczy 150 tysięcy złotych na realizację zwycięskiego wniosku/wniosków.
— Budżet Obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w gminie w perspektywie kolejnego roku budżetowego — czytamy na stronie ilawa.budzet-obywatelski.org.

— W skrócie oznacza to, że mieszkańcy zgłaszają propozycje zadań do budżetu, które następnie są analizowane pod kątem możliwości realizacji. Propozycje zadań, które pomyślnie przeszły weryfikację poddaje się pod powszechne i bezpośrednie głosowanie. W efekcie, najwyżej ocenione lub najczęściej wskazywane propozycje zadań przeznacza się do realizacji — wpisując je do budżetu. Budżet Obywatelski to publiczne pieniądze, o których przeznaczeniu zadecydują mieszkańcy. Nie są to dodatkowe środki, lecz konkretne kwoty będące częścią budżetu gminy. W tym roku do zadysponowania w ramach Iławskiego Budżetu Obywatelskiego jest 150 tys. złotych — dodają urzędnicy.

Do ratusza trafiło siedem wniosków do IBO. Dziś na stronie internetowej urzędu miasta podana została lista tych, które zostały odrzucone z przyczyn formalnych. Całą listę wszystkich wniosków wraz z opisem podajemy później.

Do 24 listopada ma trwać weryfikacja merytoryczna pozostałych wniosków. Trzy dni później podana zostanie lista projektów, które spełniły wszystkie wymogi. Głosowanie — za pomocą strony internetowej — trwać będzie od 12 do 27 grudnia, a dzień później poznamy wygranych.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego Iława 2018, które PRZESZŁY weryfikację formalną i poddane zostaną weryfikacji merytorycznej.

1. Park rekreacyjny przy ul. Szeptyckiego
Data złożenia: 24-10-2017 12:11
Skrócony opis: Park rekreacyjny będzie obejmował siłownię plenerową, atrakcyjny plac zabaw dla dzieci i młodzieży, stanowiska do gry w szachy oraz nowoczesne leżaki miejskie. Dla bezpieczeństwa korzystających przewidziane zostało przyłączenie się do monitoringu miejskiego. Park ten stanie się atrakcją dla użytkowników w każdym wieku.
Szacunkowy koszt: 150 000 zł
Opis lokalizacji: ul. Szeptyckiego

3. Linarium - plac zabaw dla dzieci przy boisku SP 5
Data złożenia: 24-10-2017 13:48
Skrócony opis: Obiekt będzie uzupełnieniem dużej bazy sportowo - rekreacyjnej znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 5. Zastąpi on przestarzałe boisko asfaltowe. W jego skład mają wejść trzy atrakcje: linarium, mini park linowy, urządzenie do street workoutu. Wszystkie prezentowane atrakcje mają za zadanie przede wszystkim poprawić wydolność organizmu i ogólną kondycję fizyczną.
Szacunkowy koszt: 150 000 zł
Opis lokalizacji: Boisko przy Szkole Podstawowej nr 5

5. Aleja kasztanowa przy ul. Ziemowita w Iławie
Data złożenia: 24-10-2017 15:23
Skrócony opis: Wykonanie nasadzeń drzew liściastych w ilości 40szt w linii pasa drogowego wzdłuż ulicy Ziemowita w Iławie, które będą stanowiły naturalną barierę dla pobliskich zabudowań jedno i wielorodzinnych przed zanieczyszczeniami i hałasem pochodzącym z powstającej dzielnicy przemysłowej.
Szacunkowy koszt: 35 700 zł
Opis lokalizacji: Ulica Ziemowita w Iławie,

6. Doposażenie boiska sportowego przy ul.Odnowiciela w Iławie
Data złożenia: 24-10-2017 15:17
Skrócony opis: siłownia pod chmurką, oświetlenie, piłkochwyt
Szacunkowy koszt: 150 000 zł
Opis lokalizacji: Iława, Osiedle Piastowskie, ul. Odnowiciela

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego Iława 2018, które NIE PRZESZŁY weryfikacji formalnej.

2. Parking przy ul. Szeptyckiego 2-4
Data złożenia: 24-10-2017 21:03
Skrócony opis: Budowa parkingu na wysokości szkoły tańca Spinel
Szacunkowy koszt: 150 000 zł
Opis lokalizacji: ul. Szeptyckiego, na wysokości szkoły tańca Spinel.

4. Iława Festiwal 2018
Data złożenia: 24-10-2017 21:07
Skrócony opis: A$AP Rocky, Dua Lipa, Mac Miller, Taco Hemingway, Kiasmos, Quebonafide, Kękę, XAanaXX i wielu innych w Iławie? Czemu nie! Gdynia, Giżycko, Płock, Wrocław, Poznań, Katowice mają swoje festiwale, które rokrocznie przyciągają ponad 100 000 młodych ludzi, fanów muzyki. Teraz czas na Iławę! Chcemy pokazać całemu światu, położoną nad Jeziorakiem, piękną i gościnną Gminę Iława - bo jest tego warta.
Szacunkowy koszt: 115 000 zł
Opis lokalizacji: Amfiteatr im. Louisa Armstronga, Niepodległości 13B, 14-200 Iława lub Stadion Miejski, ul. Sienkiewicza 1, 14-200 Iława

7. Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny AED- zakup i montaż w miejscach użytku publicznego.
Data złożenia: 24-10-2017 19:34
Skrócony opis: Automatyczny defibrylator zewnętrzny AED jest to urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi osoby podejmujące resuscytacje krążeniowo-oddechową wraz z defibrylacją poszkodowanego w nagłym zatrzymaniu krążenia do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Urządzenia takie powinno znajdować się miejscach publicznych gdzie odbywają się imprezy i duże skupiska ludzi.
Szacunkowy koszt: 64 575 zł
Opis lokalizacji: 1. Amfiteatr im. Luisa Amstronga w Iławie; 2. Miejska Hala Widowiskowo-Sportowa w Iławie; 3. Stadion Miejski ul. Sienkiewicza w Iławie; 4. Urząd Miejski ul. Niepodległości w Iławie; 5. Plaża miejska tzw. " Dzika Plaża" ul. Kajki w Iławie; 6. Plaża miejska tzw. " Prawdziwka" ul. Plażowa w Iławie; 7. Starówka ul. Bandurskiego w Iławie; 8. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul.Grunwaldzka w Iławie; 9. Ośrodek Psychoedukacji ul. Chełmińska w Iławie.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages