Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dzięki zgłoszeniu świadka policja zatrzymała kierującego autem pijanego 20-latka

2017-11-03 12:33:18 (ost. akt: 2017-11-03 10:34:19)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

— Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa i dlatego coraz więcej osób rozumie jak ważna jest bezwzględna trzeźwość podczas kierowania pojazdem. Dlatego kiedy świadek zauważył mężczyznę, który kilka minut wcześniej spożywał alkohol i ruszył swoim volkswagenem, o wszystkim poinformował oficera dyżurnego — relacjonuje Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu — to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu, niektórzy nadal wsiadają za kierownicę. Tak właśnie postąpił w środę 1 listopada mieszkaniec gminy Zalewo.

Mówi Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP Iława.
— Zgłaszający oświadczył, że kierujący kilka minut wcześniej spożywał alkohol po czym wsiadł do samochodu i odjechał. Dzięki krótkiej informacji od świadka skierowany na miejsce policyjny patrol zatrzymał 20-latka. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości mieszkańca gminy Zalewo potwierdzając zgłoszenie. Okazało się, że mężczyzna postanowił pojeździć samochodem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 20 – latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Policjanci zatrzymali go, a samochód przekazali osobie przez niego wskazanej.

•••
Mężczyzna za popełnione przestępstwo w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za samo kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.
Niezależnie od orzeczonej kary sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages