Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kilkuset karateków stanie do walki w IKO Mazury Cup 2017. Iławianie także

2017-11-01 09:00:00 (ost. akt: 2017-11-02 16:44:44)
Na zdjęciu Wiktoria Witkowska. Iławianka pod koniec listopada jedzie z kadrą narodową na Puchar Europy do Rumuni

Na zdjęciu Wiktoria Witkowska. Iławianka pod koniec listopada jedzie z kadrą narodową na Puchar Europy do Rumuni

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Grupa 20 reprezentantów Iławskiego Klubu Kyokushin Karate wybiera się w najbliższą sobotę (4 listopada) do Ostródy na pierwszą edycję IKO Mazury Cup.

Fanów sztuk walki zapraszamy do hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Kościuszki. Rozegrany tam zostanie największy w tym roku turniej karate na Warmii i Mazurach. Ostródzki Klub Kyokushin Karate organizuje IKO Mazury Cup 2017.

Fani sportów walki będą mogli na własne oczy zobaczyć rywalizację karateków z Polski i zagranicy. Swoje przybycie na zawody w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji potwierdzili m.in. karatecy z Rosji.
— Rosjanie na wszystkich turniejach, gdzie się pojawiają zawsze zajmują czołowe miejsca, tak że na pewno będzie ciekawie — mówi Artur Małż, organizator turnieju IKO Mazury Cup 2017.

Rywalizacja odbędzie się w konkurencjach kata i kumite (semi contact i full contact). W tej pierwszej ostródzcy kibice będą mogli zobaczyć w akcji ostródziankę Natalię Stachowicz. Dla najmłodszych uczestników zaplanowano tzw. walki pierwszego kroku.
— Od godziny 10.30 przez cały dzień będzie można obejrzeć wiele pojedynków, organizujemy wielkie wydarzenie karate kyokushin — dodaje Małż. — Szykujemy mnóstwo atrakcji dla fanów sportów walki. Spodziewamy się, że w zawodach wystartuje około trzystu karateków. A ponadto kibice zobaczą występ zawodników MMA Teamu Ostróda, którzy przygotowują się do występu w mistrzostwach świata w formule K-1. Pracujemy nad tym, żeby było to święto karate kyokushin w Ostródzie. Dlatego zapraszamy wszystkich fanów sportu, tym bardziej że wstęp na Mazury Cup będzie wolny.

W gronie startujących nie może oczywiście zabraknąć zawodniczek i zawodników Iławskiego Klubu Kyokushin Karate. Sensei Tomasz Gąska zabiera do Ostródy dwudziestoosobową grupę.
— To pierwsza edycja tej imprezy. Jeśli wszystko będzie OK, jeśli turniej się przyjmie, to jest szansa, że w przyszłych latach "wędrował" będzie także do Iławy, Szczytna i Jonkowa — mówi Gąska. Kluby m.in. z Iławy, Ostródy, Szczytna i Jonkowa współpracują z sobą od lat.
— Zapraszamy kibiców i rodziny naszych reprezentantów do hali w Ostródzie. Z Iławy jest bardzo blisko — zachęca trener.

Zawody rozegrane zostaną pod patronatem burmistrza Ostródy Czesława Najmowicza, wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego i marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages