Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Jan Szynaka został Honorowym Obywatelem Gminy Iława

2017-10-30 15:29:40 (ost. akt: 2017-10-30 14:39:14)
Jan Szynaka, Honorowy Obywatel Gminy Iława z małżonką Aliną, wójtem Gminy Iława Krzysztofem Harmacińskim i Romanem Piotrkowskim, przewodniczącym rady Gminy

Jan Szynaka, Honorowy Obywatel Gminy Iława z małżonką Aliną, wójtem Gminy Iława Krzysztofem Harmacińskim i Romanem Piotrkowskim, przewodniczącym rady Gminy

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Iława

Podczas piątkowej sesji Rady Gminy Iława 27 października na wniosek wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Rady Gminy Iława, przyznała tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Iława” Janowi Szynace, właścicielowi grupy meblowej Szynaka.

Radni zagłosowali w tej sprawie jednomyślnie. Odznaczenie z rąk wójta Harmacińskiego odebrał Jan Szynaka wraz z małżonką Aliną, który dziękując zapowiedział kolejne inwestycje w regionie, które stworzą nowe miejsca pracy.

Jan Szynaka to właściciel Grupy Meblowej Szynaka, który przekształcił niewielki zakład rzemieślniczy, przejęty po ojcu, w imperium meblarskie znane na całym świecie. Dziś Grupę Meblową Szynaka tworzy 6 nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Lubawie, Iławie, Nowym Mieście Lubawskim i w Olsztynie, Centrum Logistyczno-Wystawiennicze i Centrum Konferencyjne – Hotel & SPA Pałac Mortęgi.

Wszystko zaczęło się w 1957 roku, kiedy Jan Szynaka Senior otworzył przydomowy zakład rzemieślniczy. Po 60-latach jego syn Jan Szynaka zamienił rodzinny warsztat stolarski w wielopokoleniową firmę rodzinną, rozpoznawalną na całym świecie. Obecnie Grupa Meblowa Szynaka to solidny i godny zaufania pracodawca zatrudniający ponad 3500 osób. Zakłady należące do grupy wyposażone są w najnowsze linie produkcyjne spełniające najwyższe, europejskie standardy. Meble sygnowane logo Szynaka Meble obecne są na każdym kontynencie, w ponad 50 krajach. Fabryki należące do Grupy Meblowej Szynaka, zlokalizowane m.in. w Iławie (MM Szynaka Living, Szynaka Logistic) aktywnie przyczyniają się do kreowania lokalnego rynku pracy, dając zatrudnienie mieszkańcom regionu i wpływają na zmniejszenie bezrobocia.

Jan Szynaka skupia się nie tylko na działalności biznesowej, ale również angażuje się w lokalne inicjatywy, które mają bezpośredni wpływ na życie społeczności. Firma wspiera finansowo i organizacyjnie wiele wydarzeń kulturalnych, w tym m.in. Festiwal ,,Nad Jeziorakiem” w Siemianach. Swoją działalnością Grupa Meblowa Szynaka aktywnie współdziała też z placówkami oświatowymi oraz instytucjami pożytku publicznego, a także ma długoletnią historię współpracy z iławskimi sportowcami.

Sylwetka Jana Szynaki wielokrotnie była doceniana przez kapituły prestiżowych konkursów. Właściciel Grupy Meblowe Szynaka może się pochwalić takimi wyróżnieniami jak m.in. Orzeł Eksportu, Odznaka Honorowa za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej, Osobowość Eksportu, Branżowy Lider Zmian, Lider Polskiego Biznesu, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Obecnie Jan Szynaka pełni drugą kadencję funkcję Prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

Jan Szynaka wspólnie z żoną Aliną zbudował polską, silną markę mającą realny wpływ na rozwój i dynamikę życia gospodarczego w Polsce. Przez wszystkie lata swojej biznesowej działalności Jan Szynaka wypromował najlepszy wzorzec drogi prowadzącej do sukcesu – niebywały talent, odwaga w podejmowaniu trafnych, przemyślanych decyzji i ciężka zespołowa praca.

Źródło: Urząd Gminy Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages