GKS Wikielec pokonał Legię II Warszawa i już nie jest ostatni w tabeli [KRAJOBRAZ PO PIŁKARSKIM WEEKENDZIE]

2017-10-30 09:20:59(ost. akt: 2017-10-30 17:04:54)
W sobotę GKS Wikielec pokonał na swoim terenie Legię II Warszawa

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Piłkarska Polska jest pod wrażeniem ostatnich wyników Rolimpexu GKS Wikielec. Po przejęciu drużyny przez trenera Arkadiusza Klimka zespół jeszcze nie przegrał. Ba! Najpierw urwał punkty walczącemu o awans Widzewowi Łódź, a teraz pokonał rezerwy mistrza kraju! Dzięki temu, GKS nie jest już ostatni w tabeli. W tej serii komplet punktów zdobyły też m.in. zespoły Amex Bączek Unii Susz i Jezioraka Iława.
III LIGA
Rolimpex GKS LZS Wikielec
- Legia II Warszawa 3:0 (2:0)
1:0 - Sobociński (9), 2:0 - Kacperek (36), 3:0 - Nowiński (77)
ROLIMPEX GKS: Malanowski - Jajkowski, Koprucki, Kacperek, Sobociński (47 Tomczyk), Sagan, Nowiński (87 Pitsyk), Kolcz, Piórkowski, Śledź, Wrzosek

W sobotnie popołudnie piłkarze z Wikielca zanotowali wreszcie swoje pierwsze zwycięstwo w III lidze. Deszczowa i wietrzna aura sprawiła, że na boisku wiele było przypadkowości i niedokładności, ale zdecydowanie lepiej w tych warunkach odnaleźli się gospodarze.
Wynik otworzył już w 9. min gry Remigiusz Sobociński, a później po jednym trafieniu dołożyli też jego koledzy z drużyny Piotr Kacperek i Cezary Nowiński. Zespół z Wikielca kończył mecz w dziesiątkę, bo w 85. min za drugą żółtą kartkę z boiska musiał zejść Rafał Śledź. W niczym nie pomogło to jednak warszawianom, w których szeregach pełne 90 minut rozegrali m.in. Dominik Nagy i Hildeberto Pereira, przesunięci do rezerw z pierwszej drużyny Legii.

POZOSTAŁE WYNIKI 14 KOLEJKI
Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Kaczkan Huragan Morąg 1:1 (0:1)
0:1 - Łysiak (41), 1:1 - Kajca (67 karny)
Sokół Ostróda – Victoria Sulejówek 0:1 (0:0)
0:1 - Odunka (65); czerwona kartka: Maternik (60, Sokół)
Pelikan Łowicz - MKS Ełk, niedzielny mecz został odwołany z powodu złego stanu boiska

IV LIGA
Błękitni Pasym — Amex-Bączek Unia Susz 2:5 (2:1)
1:0 — Malanowski (4), 1:1 — Kowalczyk (15), 2:1 — Kurto (35), 2:2 — Manthey (62), 2:3 — Kowalczyk (67), 2:4 — Staniec (80), 2:5 — Kwiatkowski (82)
UNIA: Banasiak — Hanas, Wiśniewski, Górski, Laskowski, Kołakowski (60 Manthey), Kruczkowski (74 Staniec), Kowalczyk (84 Lewandowski), Luliński, Płoski (55 Kwiatkowski), Karczewski

Gospodarze nie wygrali piątego meczu z rzędu. Jeszcze do przerwy zanosiło się, że passa może zostać przełamana, bo grający z wiatrem Błękitni prowadzili. Po zmianie stron sytuacja się zmieniła. — W drugiej połowie rywal obnażył nasze słabości — powiedział Dariusz Lipka z Błękitnych.
— W tym meczu rządził wiejący z potężną siłą wiatr, który momentami uniemożliwiał bramkarzowi gospodarzy dokopnięcie piłki choćby do połowy boiska — mówi Bogdan Nerowski, kierownik zespołu z Susza.
— Fakt, że zdobyliśmy gola w pierwszej połowie grając pod wiatr świadczy o tym, że jesteśmy zespołem dobrym. Po zmianie stron już trzydzieści sekund po wznowieniu gry zaatakowaliśmy bramkę rywali, jednak Adam Kołakowski nie wykorzystał dogodnej okazji. Kolejne akcje przyniosły cztery gole, które dały nam zwycięstwo — dodaje Nerowski.

POZOSTAŁE WYNIKI 13 KOLEJKI
Motor Lubawa — Granica Kętrzyn 5:1 (2:0)
1:0 — Demiszew (5), 2:0 — Konicz (23), 3:0 — Tomkiewicz (60 karny), 4:0 — Demiszew (62), 5:0 — Konicz (64), 5:1 — Traut (78); czerwona kartka: Traut (90, Granica, za drugą żółtą)
Mamry Giżycko — Pisa Barczewo 4:0 (2:0)
1:0 — Mazurowski (37), 2:0 — Wojciechowski (45), 3:0 — Sidorowicz (71 karny), 4:0 — Kolaczuch (90)
Tęcza Biskupiec — Rominta Gołdap 2:2 (2:1)
1:0 — Ciuńczyk (1), 1:1 — Gulbierz (21), 2:1 — Bogdaniuk (38), 2:2 — Gulbierz (90)
Orlęta Rema Reszel — Błękitni Orneta 3:0 (0:0)
1:0 — Romańczuk (48), 2:0 — Kowalski (62), 3:0 — Kozoń (80)
MKS Korsze — Znicz Biała Piska 2:7 (0:3)
0:1 — Dymiński (14), 0:2 — Dzienis (31), 0:3 — Żurniewicz (45), 1:3 — Sawicki (48), 1:4 — Concordia Elbląg — Mrągowia Mrągowo 1:0 (0:0)
1:0 — Kuss (65)
Zatoka Braniewo — Tęcza Miłomłyn 2:2 (1:1)
1:0 — Kicmanik (29), 1:1 — Kozioł (41), 2:1 — D. Wieliczko (60), 2:2 — KIljański (85 karny)

— Polonia Pasłęk 2:3 (0:2)
0:1, 0:2 — Błażewicz (15, 17), 1:2 — Wenderski (51) 1:3 — Błażewicz (85), 2:3 — Śliżewski (90)
Fortuna Gągławki— Jeziorak Iława 1:3 (0:1)
0:1, 0:2 — Madej (30, 49) 1:2 — Kasiewicz (57 samob.), 1:3 — Figurski (79)
Orzeł Janowiec Kościelny — Czarni Rudzienice 2:2 (1:2)
0:1 — Murawski (12), 1:1 — Rogowski (31 karny), 1:2 — Karkut (38), 2:2 — Rogowski (82)

Prowadzący w grupie 2 Jeziorak nadal nie spuszcza z tonu: w tym sezonie piłkarze z Iławy nie ponieśli jeszcze porażki. W sobotę beniaminek odniósł już 12. zwycięstwo w rundzie, tym razem pokonując na wyjeździe ostatnią w tabeli Fortunę Gągławki 3:1.
Najwięcej bramek, bo po pięć, zobaczyli kibice w Ząbrowie, gdzie tamtejsza Osa przegrała z Polonią Pasłęk 2:3. Ojcem zwycięstwa gości okazał się Jakub Błażewicz, który zdobył wszystkie trzy gole.
Tym razem jeden punkt na wyjeździe zdobyli walczący o utrzymanie Czarni Rudzienice.

W związku z intensywnymi opadami deszczu, nie doszły do skutku (ze względu na fatalny stan boisk) mecze w Radomnie i Olsztynku.

ZOBACZ SKRÓT MECZU FORTUNA — JEZIORAK
Źródło: JeziorakTV

Delfin Rybno — Kaczkan Huragan II Morąg 2:1 (1:0)
1:0 — Orzechowski (26), 2:0 — Łożyński (67), 2:1 — Kuśnierz (78)
GKS Stawiguda — Płomień Turznica 2:3 (1:0)
1:0 — Piórkowski (42), 1:1, 1:2 — Sadowski (55, 76), 2:2 — Piórkowski (80), 2:3 — Zglenicki (89)
Ewingi Zalewo — Kormoran Zwierzewo 3:1 (2:0)
1:0 — Kamiński (22), 2:0 — Urbański (36), 3:0 — Mićko (74), 3:1 — Kalwiński (76)
Mecze Czajkowski Radomniak Radomno — Polonia Iłowo oraz Olimpia Olsztynek — Dąb Kadyny zostały odwołane ze względu na zły stan boisk.

A KLASA (gr. 2)
Zwycięstwo w ostatniej kolejce rundy jesiennej odniósł nasz jedyny reprezentant w A klasie, Orzeł Ulnowo, który pokonał na wyjeździe Polonię Markusy 3:4. Gole dla Orła zdobyli Maciej Wilczak (3) i Adrian Karolewski. Drużyna z gminy Susz zajmuje 5. miejsce w tabeli.