środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Jak zgubić zbędne kilogramy i zapobiec efektowi jojo! Zapraszamy do nowego gabinetu dietetycznego MigDiet w Iławie

2017-10-28 10:00:00 (ost. akt: 2017-10-27 15:07:22)

Autor zdjęcia: Archiwum MigDiet

Specjalista ds. dietetyki i doradztwa żywieniowego Justyna Dobrzańska-Migdał zaprasza do nowo otwartego gabinetu dietetycznego MigDiet w Iławie przy ulicy Jagiellończyka 6.

W gabinecie oprócz walki z nadwagą i otyłością dopasujemy dietę dla osób borykających się z chorobami typu: cukrzyca, nadciśnienie, choroba Hashimoto, celiakia, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz wiele innych. Zapewniamy konsultacje żywieniowe i układanie jadłospisów dietetycznych dla kobiet planujących macierzyństwo, kobiet w okresie ciąży oraz matek karmiących. Mile widziani są rodzice z dziećmi, którym proponujemy programy żywieniowe dla całych rodzin.

••• Justyna Dobrzańska-Migdał o sobie:
Zawsze fascynowały mnie dyscypliny przyrodnicze i medyczne, dlatego podjęłam naukę w tym zakresie. Posiadam tytuł magistra inżyniera biotechnologii, uzyskany na ATR w Bydgoszczy. Chemię kończyłam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wiedzę i umiejętności, które wykorzystuję, jako specjalista ds. dietetyki i doradztwa żywieniowego pogłębiłam, kończąc studia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Początkowo moje życie zawodowe koncentrowało się na pracy z dziećmi i młodzieżą w szkole. Jako nauczyciel zdałam sobie sprawę z głębokiej potrzeby edukacji prozdrowotnej całych rodzin. Anoreksja, bulimia, nadwaga, otyłość, czy cukrzyca typu II to choroby, które dotykają coraz młodsze osoby. Niejednokrotnie można byłoby ich uniknąć, edukując odpowiednio wcześnie nasze dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Jako mama trójki dzieci pragnę zapewnić im zdrowy, prawidłowy rozwój, serwując samodzielnie przygotowane posiłki oraz podejmując wspólnie różne formy aktywności fizycznej. Nieustannie poszerzam wiadomości, uczestnicząc w kongresach, warsztatach i szkoleniach o tematyce dietetycznej. Pragnę zarażać swoich pacjentów pozytywnym nastawieniem do zmian, jakie na nich czekają, w momencie przekraczania progu mojego gabinetu oraz motywować do podejmowania działań, które podniosą jakość dotychczasowego życia.


••• Zakres usług dietetycznych:
W gabinecie wykonywana jest analiza składu ciała, przy wykorzystaniu technologii bioimpedancji elektrycznej (BIA) na specjalistycznym analizatorze marki TANITA. Jest to nieinwazyjna metoda, opierająca się na odmiennych wartościach oporu elektrycznego tkanek występujących w naszym organizmie. Pozwala ona określić takie parametry jak: masa tkanki tłuszczowej, masa tkanki mięśniowej, minerały kostne, zawartość wody w organizmie, wiek metaboliczny, wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej, masa ciała, wskaźnik dziennego zapotrzebowania na kalorie (DCI), wskaźnik BMI. Możliwość segmentowego odczytu parametrów ciała z podziałem na prawą i lewą nogę, prawą i lewą rękę oraz tułów, będzie szczególnie cenna dla sportowców i osób regularnie uprawiających określone formy aktywności fizycznej, np. ćwiczenia na siłowni, fitness, pływanie itp. Pomiar na analizatorze wykonywany jest w ubraniach, jedynie stopy muszą pozostać odkryte.

Udzielam porad i konsultacji osobom, które pragną skonfrontować swój sposób odżywiania z ogólnie przyjętymi normami i zaleceniami. Taka porada daje pewność, że posiłki są odpowiednio skomponowane i dostosowane do aktualnych potrzeb organizmu lub jest wskazówką, że należy coś zmienić czy ulepszyć.

Wspomagam pacjentów, którzy borykają się z chorobami, takimi jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, alergie i nietolerancje pokarmowe, nadwaga, otyłość, zaburzenia metaboliczne, stany niedożywienia, osoby w trakcie chemioterapii i radioterapii, choroby tarczycy, nerek itp. W przypadku wielu chorób farmakoterapia przynosi efekty przy jednoczesnym stosowaniu indywidualnie dobranego systemu żywieniowego.

Instruuję rodziców jak mają postępować, by „Tadek –Niejadek zjadł obiadek”, czy też jak poskromić ogromny apetyt małego łasucha.

Służę też pomocą kobietom przygotowującym się do roli mamy, u których w trakcie ciąży pojawiają się problemy z cukrzycą ciążową, zgagą, nudnościami. Podpowiem, jak należy bilansować posiłki, by zapewnić zdrowy rozwój dziecku oraz uniknąć zbędnych kilogramów po ciąży i jak odżywiać się w trakcie laktacji.

Zapewniam opiekę dietetyczną sportowcom i osobom przygotowującym się do zawodów, czy też aktywnie pracującym nad rekompozycją składu ciała.
Jestem otwarta na współpracę z placówkami edukacyjnymi i innymi, które wyrażą potrzebę poprowadzenia prelekcji z zakresu tematyki żywieniowej.

Układam indywidualne jadłospisy dostosowane do rzeczywistego metabolizmu, preferencji smakowych, umiejętności i możliwości kulinarnych, stylu życia i charakteru pracy, stanu zdrowia (przyjmowane leki i nietolerancje pokarmowe), stopnia aktywności fizycznej, możliwości finansowych i poziomu motywacji. Jadłospisy układane są na 7, 14, lub 28 dni. Do jadłospisów dokładam gratisowo jeden dzień dodatkowy (czyli de facto jadłospis jest 8- i 15 – dniowy) a do jadłospisu 28- dniowego komponuje posiłki na dwa dodatkowe dni (30-dniowy jadłospis), by stworzyć większe możliwości wyboru i zamienników w razie zaistnienia takiej potrzeby.

Utrata wagi wspólnie z dietetykiem:
Planowanie diety redukcyjnej rozpoczyna się zgodnie z zasadami układania indywidualnego jadłospisu. Dieta redukcyjna zakłada redukcję porcji energii dostarczanej wraz z pożywieniem względem aktualnego zapotrzebowania energetycznego. Taka dieta jest zrównoważona pod względem składników odżywczych. Na efekty trzeba czasami poczekać, ale zapewniam, że będzie to efekt długoterminowy. Celem tej diety jest ograniczenie pojawiającego się początkowo uczucia głodu. Pacjent nie męczy się taką dietą, nie musi ponosić wielkich wyrzeczeń, nie stosuje środków farmakologicznych, nie obserwuje skutków ubocznych w postaci – wypadania włosów, łamliwości paznokci, ziemistej skóry. Je to, co lubi, posiłki są smaczne i zdrowe. Dzięki umiejętnemu wyprowadzaniu z diety redukcyjnej, po osiągnięciu zamierzonej masy ciała, chronię pacjenta przed efektem jojo.
W kolejnym artykule przedstawię przebieg pierwszej i kolejnych wizyt w gabinecie dietetyka oraz opiszę zalecenia dietetyczne dla osób z chorobami tarczycy.

mgr inż. Justyna Dobrzańska-Migdał
biotechnolog, specjalista ds. dietetyki i doradztwa żywieniowego



Umów wizytę:
MigDiet Gabinet dietetyczny
509 318 029
Iława, ul. Jagiellończyka 6
gabinet@migdiet.pl
www.migdiet.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages