Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Jest szansa na budowę wiaduktu kolejowego na drodze z Iławy do KIsielic?

2017-10-27 15:05:19 (ost. akt: 2017-10-27 14:15:17)
Władze powiatowe z Senator RP Bogusławą Orzechowską

Władze powiatowe z Senator RP Bogusławą Orzechowską

Autor zdjęcia: Arch. Życia Powiatu Iławskiego

Wygląda na to, że absurd komunikacyjnego na drodze krajowej nr 16 dobiega końca. Pojawiła się wreszcie realna szansa na budowę wiaduktu kolejowego na drodze wylotowej z Iławy w kierunku Kisielic.

18 października w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie miało miejsce spotkanie Bogusławy Orzechowskiej senator PiS z naszego okręgu, Marka Polańskiego Starosty Powiatu Iławskiego oraz kierownictwa Powiatowego Zarządu Dróg z przedstawicielem resortu w sprawie szans na budowę wiaduktu kolejowego na drodze wylotowej z Iławy w kierunku Kisielic.

Ponownie, już chyba któryś raz z kolei, rozpoczęto próbę rozwiązania absurdu komunikacyjnego na drodze krajowej nr 16.
Poprzednie władze – Maciej Rygielski Starosta Powiatu Iławskiego, Włodzimierz Ptasznik Burmistrz Miasta Iławy oraz Krzysztof Harmaciński, Wójt Gminy Iława kilkakrotnie razem i osobno czynili próby, aby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pobudowała bezkolizyjny przejazd.
Do tej pory argumenty władz lokalnych były zbywane krótkim stwierdzeniem – nie jesteście Państwo stroną. Stroną było i jest ‘kolej’ oraz rządowa agenda Generalnej Dyrekcji Dróg.

Od kilku miesięcy Senator Bogusława Orzechowska na prośbę władz powiatu zaangażowała się w rozwiązanie problemu. W spotkaniu oprócz Pani Senator uczestniczyli również Marek Polański Starosta Powiatu Iławskiego, a także kierownictwo Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie - dyrektor Lech Tatarek oraz jego zastępca Radosław Augustyniak. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa reprezentował podsekretarz stanu w tym resorcie Andrzej Bittel. 
— Otrzymaliśmy informację o przeznaczeniu przez ministerstwo kwoty ok. 400 mln złotych na likwidację miejsc kolizyjnych na kolei. Do tej pory wpłynęło już około 40 wniosków, a na dopełnienie formalności pozostało już niewiele czasu. Instytucją uprawnioną do złożenia takiego wniosku jest zarządca drogi, czyli w tym przypadku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - mówi Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański.
Stąd potrzeba kolejnego spotkania, tym razem właśnie z przedstawicielami GDDKiA. Wnioski w ramach programu likwidacji miejsc kolizyjnych na kolei mają być przyjmowane do końca roku.


Źródło: Życie Powiatu Iławskiego
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages