środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane - buduje nie tylko mieszkania

2017-10-27 12:23:01 (ost. akt: 2017-10-27 14:16:25) Artykuł sponsorowany
Zrealizowane przez IPB Lądowisko dla śmigłowców ponad dachem szpitala w Iławie zajęło I miejsce w konkursie BUDOWA ROKU 2016

Zrealizowane przez IPB Lądowisko dla śmigłowców ponad dachem szpitala w Iławie zajęło I miejsce w konkursie BUDOWA ROKU 2016

Autor zdjęcia: Arch. IPB

Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane to znana marka, która większości z nas kojarzy się głównie z działalnością deweloperską. IPB buduje i sprzedaje mieszkania, kreując wizerunek Iławy i Olsztyna. Ale nie tylko.


IPB to także firma budowlana, która specjalizuje się w realizacji trudnych i nietypowych inwestycji. W ostatnich latach w samej Iławie wybudowała m.in. port śródlądowy, nową siedzibę Sądu Rejonowego, czy lądowisko dla helikopterów ponad dachem szpitala.

Aktualnie w Iławie IPB realizuje budynki mieszkalne wielorodzinne na Osiedlu Piastowskim oraz na Zaciszu przy ul. Wyszyńskiego.
Na Osiedlu Piastowskim wybudowało już łącznie 11 budynków i oddało do użytku około 550 mieszkań. To bardzo duże osiedle z całym zapleczem: drogami, parkingami, terenami zielonymi i placami zabaw dla najmłodszych. Śmiało można stwierdzić, że to doskonała lokalizacja dla osób ceniących spokój i dobrą komunikację z centrum miasta. Aktualnie trwa budowa budynku o numerze budowlanym C5. Klucze do mieszkań w tym budynku będzie można odebrać w trzecim kwartale przyszłego roku.

Prace budowlane idą pełną parą, a w ofercie sprzedaży zostały już ostatnie mieszkania.
— Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkaniami w tej części Iławy, planujemy budowę kolejnych budynków na osiedlu. Będą one realizowane sukcesywnie i wyposażone w windy. Gwarantujemy też urządzenie dróg dojazdowych, parkingów i terenów rekreacyjnych wokół budynków. Chcemy aby to osiedle miało swój charakter, duszę, i żeby mieszkańcom mieszkało się tu jak najlepiej – mówi Anna Szymczak, prezes zarządu IPB.
Zacisze to najnowsza prestiżowa inwestycja deweloperska IPB w Iławie przy ul. Wyszyńskiego. Powstają tu dwa kameralne budynki wielorodzinne o numerach budowlanych H1 i H2, które zostaną oddane do użytku w drugim kwartale 2018 roku. Mieszkania w tej części miasta cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w ofercie sprzedaży pozostało już tylko kilka wolnych.
Lokalizacja w centrum Iławy, a jednocześnie kameralny, zaciszny klimat osiedla, podziemne hale garażowe, windy to komfort i funkcjonalność przestrzeni dla przyszłych mieszkańców osiedla.
— W niedalekiej przyszłości planujemy realizację zupełnie nowej inwestycji w bardzo atrakcyjnej części Iławy. O szczegółach będzie można się dowiedzieć na naszej stronie www.ipbilawa.com.pl – kontynuuje Anna Szymczak.
— Wszystkich chętnych zapraszamy do naszego Biura Dewelopera w Iławie przy ul. Lubawskiej 3 pok. Nr 10, tel. (89) 644 90 08.
Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane to lokalna firma, która działa na tutejszym rynku budowlanym już od 50 lat. Funkcjonując w regionie wzmacnia lokalną gospodarkę regionu i daje zatrudnienie mieszkańcom Iławy i okolic. Mieszkania wybudowane przez tę firmę i opatrzone marką IPB to bezpieczeństwo i jakość oraz terminowość inwestycji. Dlatego mieszkania od IPB to gwarancja solidnego wykonania, przystępnych cen i profesjonalnej obsługi zespołu, na którego pomoc i doradztwo zawsze można liczyć.

Oprócz działalności deweloperskiej, IPB realizuje również niestandardowe, często skomplikowane obiekty dla inwestorów zewnętrznych. Do prestiżowych obiektów zrealizowanych ostatnio w Iławie możemy zaliczyć: port śródlądowy przy ul. Chodkiewicza, nowy budynek Sądu Rejonowego przy ul. Kopernika, czy lądowisko dla helikopterów ponad dachem szpitala. Wysoka jakość oraz innowacyjność technologii i materiałów zastosowanych przy realizacji tych obiektów zostały docenione przez niezależnych ekspertów. Wszystkie trzy obiekty stanowią wizytówkę Iławy i regionu oraz pokazują nieograniczone możliwości iławskiej firmy budowlanej i wszystkie trzy obiekty otrzymały nagrody BUDOWA ROKU.

W ubiegłym roku port śródlądowy zajął pierwsze miejsce w kategorii „obiekty sportowo-rekreacyjne”, a drugie miejsce w kategorii „obiekty użyteczności publicznej” zdobył Sąd Rejonowy.
W tym roku zaszczytne pierwsze miejsce oraz statuetkę w kategorii „obiekty drogowe, mostowe i komunikacyjne” Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane otrzymało za budowę lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ponad dachem szpitala, a trzecie miejsce w kategorii „obiekty mieszkalne” zajęły dwa budynki mieszkalne przy ul. Tuwima 3a i 3b w Olsztynie zrealizowane w ramach działalności deweloperskiej..

Nagroda BUDOWA ROKU to prestiżowe regionalne wyróżnienia przyznawane przez Olsztyńską Izbę Budowlaną – organizację zrzeszającą firmy branży budowlanej z terenu Warmii i Mazur, pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Laureatów wyłania niezależne jury, w skład którego wchodzą naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz wysokiej klasy eksperci związani z branżą budowlaną. To gwarantuje niezależność i obiektywizm.

Dlaczego lądowisko?

Przy jego realizacji zastosowano wiele nowoczesnych, innowacyjnych technologii i rozwiązań materiałowych. Dla przykładu płyta lądowiska dla śmigłowców została wykonana z kompozytu (nowość sprowadzona z Francji). Jest to płyta kompozytowa z żywicy akrylowej w ilości 380 m2. Jest to druga tego typu płyta lądowiska w naszym kraju i druga w naszym województwie (pierwsza - Szpital w Olszynie).
Konstrukcja lądowiska została wyniesiona ponad dach istniejącego budynku, co zdarza się bardzo rzadko. Ramy pod konstrukcję stalową posadowiono na konstrukcji budynku poprzez wibroizolatory (nowość). Wibroizolatory tłumią drgania od śmigłowca, przekazywane na konstrukcję stalową płyty lądowiska, co zapobiega ich przenoszeniu na konstrukcję budynku.

Wejście na płytę lądowiska poprzez pochylnie ze spadkiem pozwalające na transport chorego na wózku.
Bardzo szeroki zakres specjalistycznych prac związanych z instalacjami elektrycznymi i teletechnicznymi: instalacje elektryczne, instalacja przeciwoblodzeniowa, instalacja oświetleniowa, oświetlenie pochylni i lądowiska, w tym: wskaźniki podejścia lądowania HAPI, lampy zagłębione dookólne strefy lądowiska, projektor oświetlenia płyty lądowiska, lampa identyfikacyjna (tożsamość lądowiska), oświetlenie nawigacyjne, wskaźnik kierunku wiatru, lampy przeszkodowe z fotokomórką, sterowniki radiowe, anteny i inne.

Wykonane przez IPB lądowisko zostało wpisane do ewidencji prowadzonej przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz zgłoszone do Lotniczego Pogotowia Ratowniczego.
Wybudowanie lądowiska ponad dachem szpitala w Iławie to ogromna szansa na poprawę bezpieczeństwa i zdrowia pacjentów nie tylko w Iławie. Ponadto nowoczesny obiekt stanowi niewątpliwie wizytówkę miasta Iława i całego regionu, a także pokazuje nieograniczone możliwości i umiejętności IPB.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages