Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Ulica Stacyjna będzie bohaterką 21. wycieczki „Historii jednej ulicy”

2017-10-24 10:31:13 (ost. akt: 2017-10-24 10:41:09)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Już tylko kilka dni pozostało do kolejnej wycieczki z cyklu „Historia jednej ulicy”. Po ulicy Jana III Sobieskiego, która była propozycją Internetowego Muzeum Iławy na wrzesień, przyszła pora na ulicę Stacyjną.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę 29 października. Rozpocznie się o godzinie 15:00 przy budynku dworca Iława Miasto. W rolę przewodników wcielą się ponownie Michał Młotek (redaktor „Iławy sprzed lat”) i Dariusz Paczkowski (przewodnik terenowy po Warmii i Mazurach).

O ulicy Stacyjnej można było usłyszeć już w trakcie wycieczek ulicą Biskupską i ulicą Sienkiewicza. Tym razem, poza historią dworca i linii kolejowej Malbork-Mława, przewodnicy opowiedzą o dziejach lasku miejskiego, stadionu, tartaków, a także pomnika, poświęconego pamięci żołnierzy 59. pułku piechoty – obecnie „Zjednoczonej Młodzieży Polskiej”. Będzie można usłyszeć też historie sięgające czasów I i II wojny światowej, a także lat powojennych. Wycieczka zakończy się w Izbie Historii Jezioraka Iława, po której uczestników wycieczki oprowadzi wiceprezes klubu Zbigniew Szczypiński.

Wyprawa ulicą Stacyjną będzie dwudziestą pierwszą wycieczką z cyklu „Historia jednej ulicy”. Pierwsza wyprawa z cyklu odbyła się 28 lutego 2015 roku. Od tej pory uczestnicy przeszli ulicami Iławy ponad szesnaście kilometrów. Łącznie we wszystkich wyprawach udział do tej pory wzięło około półtora tysiąca osób. Trasy dotychczasowych wypraw obejrzeć można na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl pod adresem: http://bit.ly/2fxMNQH.
Udział w wycieczkach jest BEZPŁATNY!

Organizatorem cyklu wypraw pieszych „Historia jednej ulicy” jest Internetowe Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło:
www.ilawasprzedlat.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ormowiec #2357906 | 176.221.*.* 24 paź 2017 14:36

    Jeśli ten pan będzie nadal prezio, to macie do tyłu. Iława dla rozwoju piłki nożnej ma dobre warunki, zaś ten pan chce jeszcze więcej. Chce zaorać bieżnię z boiska zrobić drugie w Iławie lądowisko.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages