Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Dworcowa winda dostępna dla wszystkich o każdej porze, po interwencji burmistrza

2017-10-13 11:13:36 (ost. akt: 2017-10-13 11:27:16)

Autor zdjęcia: Źródło: Portal Urzędu Miasta Iława (www.ilawa.pl)

Po interwencji burmistrza Iławy winda na dworcu PKP jest już dostępna dla wszystkich i o każdej porze. Powodem działania były liczne skargi mieszkańców jak i podróżnych odwiedzających Iławę.

Burmistrz interweniował w sprawie windy w budynku dworca PKP w Iławie. Po gruntownym remoncie zakończonym w 2012 roku funkcjonująca tam winda dostępna była dla podróżujących jedynie po wezwaniu pracownika ochrony. W związku z licznymi skargami zarówno mieszkańców jak i podróżnych odwiedzających Iławę, burmistrz Adam Żyliński zwrócił się z prośbą do Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Gdańsku z prośbą o całkowite otwarcie dostępu do windy. Spółka zajęła się sprawą:
— PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami przeprasza za zaistniałą sytuację - odpisuje Adam Neumann, zastępca dyrektora oddziału ds. eksploatacji. - Tak jak Państwo wspominali, w chwili obecnej do korzystania z windy niezbędna jest pomoc ochroniarza, który posiada większą ilość obowiązków i często jest nieobecny przy platformie dźwigowej. Po wysłuchaniu wielu skarg i opinii mieszkańców oraz władz Iławy zamierzamy zmienić sposób funkcjonowania windy dla niepełnosprawnych na urządzenie samoobsługowe.

Obecnie winda funkcjonuje poprawnie i jest dostępna dla każdego podróżnego, nie tylko z niepełnosprawnościami.

Źródło: portal miejski ilawa.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. windziarz dyżurny #2350167 | 188.166.*.* 13 paź 2017 18:54

    Z nadzwyczaj inteligentnie skleconego tytułu artykułu wynika jednoznacznie, że dworcowa winda będzie dostępna dla wszystkich po interwencji burmistrza. Czy w takim razie pan burmistrz przeniesie swe biurko z ratusza na stację i będzie dyżurował non stop przy windzie by podjąć interwencję za każdym razem gdy pojawi się chętny do skorzystania z tego urządzenia? A kto będzie wtedy opłacał pana burmistrza - Urząd Miasta czy może PKP?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages