środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Gwałt na młodym mężczyźnie w centrum Iławy! Recydywista przyznał się do winy

2017-10-12 15:15:49 (ost. akt: 2017-10-13 13:35:26)
Do dramatycznego zdarzenia doszło nad brzegiem Małego Jezioraka w Iławie

Do dramatycznego zdarzenia doszło nad brzegiem Małego Jezioraka w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Do dramatycznego zdarzenia doszło nad brzegiem Małego Jezioraka w Iławie. W niedzielę 17 września nad ranem na młodego mężczyznę napadł 32-letni recydywista, który wyszedł w sierpniu z Zakładu Karnego w Sztumie. Oprawca przebywa już w areszcie.

Nieoficjalna informacja o napaści na tle seksualnym, która dotarła do naszej redakcji, dziś została potwierdzona przez policję.
— Rzeczywiście, w centrum Iławy doszło do napaści na młodego mężczyznę. Zakwalifikowaliśmy to jako rozbój, sprawę przejęła iławska prokuratura — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława.

Gwałciciel - mieszkaniec Iławy, został już zatrzymany, decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące. W sierpniu opuścił on więzienie w Sztumie, w którym zakończył karę.
— Mężczyźnie zostały postawione dwa zarzuty — mówi Jan Wierzbicki, szef prokuratury rejonowej w Iławie. — Pierwszy zarzut to rozbój w warunkach recydywy, drugi to gwałt. Ofiara i napastnik są już po przesłuchaniach, 32-letni mieszkaniec Iławy przyznał się do winy — dodaje prokurator, który przyznaje, że w dotychczasowej pracy nie spotkał się z takim zdarzeniem.

Za rozbój w warunkach recydywy grozi do 18 lat pozbawienia wolności, a za gwałt od 2 do 12 lat.

mr
m.rogatty@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages