Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Przebiegłe poszukiwane ukrywały się w... domu. Jedna z nich chowała się za szafą

2017-10-11 13:31:02 (ost. akt: 2017-10-11 14:47:42)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Policjanci zatrzymali dwie mieszkanki powiatu iławskiego poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. 32-latka szukana była na podstawie zarządzenia ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Natomiast 17-latka samowolnie oddaliła się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Iławscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali poszukiwaną, która nie chciała stawić się sama do więzienia.

—Kobieta była poszukiwana przez sąd. Funkcjonariusze, aby zrealizować zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym wielokrotnie rozpytywali rodzinę oraz znajomych poszukiwanej. Sprawdzali różne adresy, pod którymi mogła być 32–latka — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Kiedy policjanci ustalili kolejne miejsce przebywania kobiety, pojechali sprawdzić wskazany adres. Okazało się, że mieszkanka Iławy była w domu. 32-latka została zatrzymana. Policjanci oświadczyli kobiecie, że poszukiwana jest za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mieszkanka Iławy została już odkonwojowana do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy.

Kolejną poszukiwaną policjanci zatrzymali również w domu.
17-latka samowolnie oddaliła się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Policjanci ustalili, że młoda mieszkanka Iławy może przebywać w domu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali do jej miejsca zamieszkania i zapukali do drzwi, które otworzyli domownicy. Okazało się, że faktycznie 17 – latka jest w środku — mówi rzeczniczka KPP Iława.

Dziewczyna jeszcze próbowała ukryć się za szafą, ale policjant z zespołu ds. poszukiwań szybko ją odnalazł. Funkcjonariusze wylegitymowali młodą mieszkankę Iławy i potwierdzili, że jest poszukiwana ponieważ samowolnie oddaliła się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 17-latkę przetransportowano do Policyjnej Izby Dziecka skąd zostanie przekazana opiekunom ośrodka.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages