środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Nad Iławką powstaną bloki mieszkalne. Ratusz porozumiał się z IPB

2017-10-06 14:34:39 (ost. akt: 2017-10-06 14:46:58)
Na tym boisku TKKF przy ul. Kościuszki rozegrano niejeden dobry mecz

Na tym boisku TKKF przy ul. Kościuszki rozegrano niejeden dobry mecz

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Pamiętacie tereny "Baru u Janka" (TKKF), tuż przy brzegu rzeki Iławka? W przyszłości powstaną tu bloki mieszkalne, a inwestorem będzie Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane.


Zawody sportowe, imprezy kulturalne jak np. koncerty, wypożyczalnia sprzętu wodnego — niegdyś to miejsce tętniło życiem, zwłaszcza latem. Tuż obok w domkach letniskowych często gościli Romowie, którzy wieczorami spotykali się przy ognisku.
— A pamiętam, że było tam też kino letnie — wspomina Wiesław Pieńczewski, kierownik wydziału gospodarki mieniem komunalnym w urzędzie miasta, do którego wybraliśmy się aby poznać szczegóły transakcji zawartej pomiędzy ratuszem a IPB.

Od lat teren ten jednak nie jest w ogóle użytkowany. Po budynku dawnego "Baru u Janka" nie ma już śladu. Asfaltowe boisko, które jeszcze kilka lat temu było placem manewrowym jednej ze szkół nauki jazdy, dosłownie zarasta. Urząd miasta nie przewidywał w tym miejscu własnej inwestycji, więc postanowiono porozumieć się z Iławskim Przedsiębiorstwem Budowlanym i zamienić grunt na lokale mieszkalne.

Wyrys z planu zagospodarowania miasta, teren nad Iławką (materiały UM Iława)

— IPB przekazuje nam siedem mieszkań w bloku przy ul. Odnowiciela 9. W zamian otrzymuje od nas działkę przy ul. Kościuszki o powierzchni 40 arów, tuż nad Iławką — mówi Wiesław Pieńczewski.
Mieszkania, które trafią do gminnego zasobu zarządzanego przez ITBS, mają od 40 do 60 metrów kwadratowych. Ich łączna wartość to 1 273 236 złotych.

IPB odkupiło także dwie sąsiadujące z miejskim terenem prywatne działki — to informacja potwierdzona przez iławskiego przedsiębiorcę, do którego należał wcześniej ten grunt. Szykuje się więc miejsce na nowe mini osiedle. Trzeba przyznać, że dla wielu ta okolica może uchodzić za wymarzoną do zamieszkania.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gugla #2570361 | 37.8.*.* 2 wrz 2018 19:52

  piekne miejsce do zycia

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bobbi #2345337 | 82.160.*.* 6 paź 2017 21:51

  No super, a czy inwestor w związku z wzmożonym ruchem samochodów dostosuje do tego drogę? Pewnie nie bo wjazd tam jak i wyjazd jest tragiczny, ale to nieważne prawda, ważne, iż wciśniemy kolejne bloki.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages