Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Ząbrowo laureatem konkursu „Czysta i Piękna Zagroda – Estetyczna Wieś 2017”

2017-10-05 12:05:09 (ost. akt: 2017-10-05 11:11:43)

Autor zdjęcia: Robert Jankowski/Gmina Iława

Wczoraj, tj. 4 października, sołtys sołectwa Ząbrowo Roman Piękos wraz z delegacją odebrał nagrodę za zajęcie 8 miejsca w konkursie „Czysta i Piękna Zagroda – Estetyczna Wieś 2017”.


Była to już XXII edycja konkursu, którego celem jest poprawa stanu ekologicznego i estetycznego wsi z terenu gmin należących do Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 18 gmin. Każda gmina mogła zgłosić do konkursu jedną wieś. W jego ramach, w Ząbrowie powstał nowy parking, tablica informacyjna z planem miejscowości oraz zostały zasadzone nowe krzewy i rośliny. Udział w tego typu konkursach jest bardzo ważny. Pokazuje, że dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu mieszkańców można upiększyć swoją miejscowość i kreować lepszy wizerunek wsi. Jest to również doskonała okazja do integracji i aktywizacji jej mieszkańców.

Organizatorami konkursu byli: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Agencja Nieruchomości Rolnych – oddział terenowy w Olsztynie,  Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza.

Źródło: Urząd Gminy Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages