Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Karatecy z Iławy przywieźli dwa medale z Pucharu Marszałka Województwa Podlaskiego [ZDJĘCIA]

2017-10-04 08:00:00 (ost. akt: 2017-10-04 09:01:31)
Od lewej strony Andrzej Galik, Wiktoria Witkowska i Jakub Zalewski z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate

Od lewej strony Andrzej Galik, Wiktoria Witkowska i Jakub Zalewski z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Pierwszy start reprezentantów Iławskiego Klubu Kyokushin Karate w sezonie 2017/2018 miał miejsce w Białymstoku, gdzie odbył się II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. W rywalizacji udział wzięło blisko 240 zawodników z 25 klubów, w tym z Rosji i Białorusi.


Organizatorem był Białostocki Klub Karate Kyokushin "KANKU" kierowany przez shihan Michała Puczko 5 dan. Sędzią głównym turnieju był shihan Jan Mazurkiewicz 5 dan.
W Białymstoku nie zabrakło zawodników z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate w składzie: Wiktoria Witkowska, Jakub Zalewski, Andrzej Galik. Pomimo krótkiego czasu przygotowawczego do startu po wakacjach iławianie nie zawiedli.

Jakub Zalewski zdobył srebro w kategorii dzieci 2008/09 -35 kg. Nie zawiodła też koleżanka klubowa Kuby, Wiktoria Witkowska, która w kategorii młodziczki 14-15 lat +50 kg nie dała szans przeciwniczkom zdobywając złoto. Nasz beniaminek Andrzej Galik zdobył bezcenne doświadczenie nie przechodząc dalej z tury eliminacyjnej, lecz w wieku trzydziestu kilku lat nie jest to takie proste.

— Start naszych zawodników oceniam na bardzo dobry, a w toku przygotowań Wiki do startu w Mistrzostwach Europy w Bukareszcie to dobry prognostyk — podsumowuje sensei Tomasz Gąska, trener i założyciel Iławskiego Klubu Kyokushin Karate.
— Chciałbym jak zawsze podziękować przyjaciołom iławskich karateków, czyli Iławskiemu Centrum Sportu,Turystyki i Rekreacji oraz sensei Arturowi Małż z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate za transport zawodników na turniej. Podziękowania kieruję też do Piotra Zalewskiego opiekuna naszych sportowców i sekundanta na zawodach. Składam im serdeczne japońskie słowa Osu i Arigato — kończy Gąska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages