Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Iława (wciąż) biega i zalicza kolejne starty [RELACJE, ZDJĘCIA]

2017-10-03 13:42:49 (ost. akt: 2017-10-03 14:58:27)
Biegacze Gorszego Sortu z Iławy podczas zawodów w Kurzętniku, jak zwykle w barwach swojego miasta

Biegacze Gorszego Sortu z Iławy podczas zawodów w Kurzętniku, jak zwykle w barwach swojego miasta

Autor zdjęcia: archiwum BGS

Jeśli ktoś kwestionuje to, czy w Iławie są biegacze (czyli lekkoatleci), a takie głosy ostatnio się pojawiały, to polecamy wizytę u okulisty lub po prostu ruszenie się zza kółka swojego samochodu. Na listach startowych zawodów biegowych, które odbyły się tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni, mnóstwo jest iławianek i iławian. A przecież nie wszyscy biegacze startują w masowych imprezach, niektórzy biegają dla samej przyjemności, zdrowia itd.


Oto relacje z ostatnich startów biegaczy z Iławy. Dziękujemy takim grupom, jak Iława Biega, Biegacze Gorszego Sortu czy Rezerwowe Psy za zdjęcia. W przypadku kolejnych startów podajemy adres do korespondencji: ilawa@gazetaolsztynska.pl.

IX Bieg Uliczny „Liwa Cup – Prabuty 2017”
W ostatnią sobotę września iławscy biegacze obrali kurs na Prabuty by wystartować w IX Biegu Ulicznym „Liwa Cup – Prabuty 2017”. Zawody rozpoczął bieg przedszkolaków a zakończył bieg główny na dystansie 5,5 km. 

Trasa wiodła ulicami Prabut, składała się z 5 pętli w okolicach Rynku. Bieg główny ukończyło 131 osób, w tym 17 biegaczy z Iławy. Najlepsze czasy uzyskali Wiesław Kwiatkowski (1 miejsce w kategorii M 50-59), Przemysław Belka, Michał Kołecki, Piotr Jankowski (3 miejsce M30-39), Radosław Etmański, Maciej Kapuściński i Zbigniew Czarzasty. Wiktoria Kwiatkowska uplasowała się na drugim miejscu w kategorii K 0-29. 
Nasi zawodnicy po biegu byli zadowoleni z uzyskanych wyników oraz organizacji zawodów. Można być pewnym, że w przyszłym roku Iławę będzie reprezentowała równie liczna grupa biegaczy!III Bieg Kurzętnik Nocą
W piątek 29 września w Kurzętniku odbyła się trzecia edycja biegu Kurzętnik Nocą. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Kurzętnik Biega oraz Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku. 

Zawody odbywały się w trzech kategoriach: bieg dzieci na dystansie 500m (wygrała Kinga Barica z Iławy), marsz nordic walking oraz bieg główny na dystansie 5 km. W marszu NW i biegu głównym udział wzięło w sumie 125 osób. Wśród zawodników z Iławy na mecie najszybciej zameldował się Przemysław Belka, który ukończył bieg na 5 miejscu. Po zawodach na wszystkich czekał grill, ognisko, gofry z pieca, ciepła zupa oraz napoje. 

Impreza, mimo kameralnego charakteru, przypadła naszym zawodnikom do gustu.
— Wraz z innymi biegaczami mogliśmy wspólnie rozkoszować się wieczorną panoramą okolicy. Po biegu czekał na nas ciepły poczęstunek. Była to doskonała okazja to rozmów i wymiany doświadczeń — ocenił Piotr Guzowski z grupy Biegacze Gorszego Sortu. ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel
W sobotę 16 września miała miejsce I edycja ORiSTO Biegu Stolarskiego o Złoty Hebel. Bieg na dystansie 10 km odbył się w miejscowości Grodziczno. Zawody ukończyło 179 zawodników, w tym liczna grupa naszych reprezentantów.
Spośród iławskich biegaczy najszybszy był Maciej Myszkiewicz z Team Kopeć z czasem 00:36:12 (zwycięstwo w kategorii M20). Na 6 miejscu w klasyfikacji drużynowej sklasyfikowana została ekipa IŁAWA BIEGA w składzie Agnieszka Kaniewska, Aneta Brymerska, Przemysław Belka, Piotr Kaniewski i Zbigniew Brymerski.
Organizatorzy spisali się na medal szykując zawodnikom szybką, asfaltową trasę, smaczny poczęstunek oraz atrakcyjne nagrody. Co również warto podkreślić, środki uzyskane z wpisowego zostały przekazane na wsparcie niepełnosprawnego dziecka jednego z pracowników firmy ORiSTO.

red. zico
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Absolwent LO Iława #2342577 | 176.221.*.* 3 paź 2017 17:07

    Owszem bieg należy do dyscypliny lekkoatletyka zwaną. Od kiedy jeżdżenie zdrowotne rowerem należy do kolarstwa? Tak ma się rzecz z bieganiem zdrowotnym. W Iławie była lekkoatletyka i sekcja, kiedy trenerzy byli tacy, jak Gralakowie. Posłuchajcie co mówią Hiszpanie w tej sprawie własnie: najpierw biegi biegi biegi, a po tym lekkoatletyka. Cos w tym jest, że bieganie, to nie lekkoatletyka. Bowiem zastanówcie się mądrzejsi, co znaczy atleta, a zrozumiecie ze to nie bieg.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages