Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

WRACAMY DO TEMATU: Ksiądz proboszcz przeprosił za zmienioną treść intencji

2017-10-03 11:02:00 (ost. akt: 2017-10-03 11:23:32)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Wczoraj wieczorem rozmawialiśmy z bohaterem artykułu Krzysztofem Zakretą, który był po rozmowie z proboszczem białego kościoła w Iławie Jerzym Żochowskim.

Zobacz także: Zmieniono treść intencji podczas mszy. Autor czuje się obrażony i oczekuje wyjaśnień [FILM] Zmieniono treść intencji podczas mszy. Autor czuje się obrażony i oczekuje wyjaśnień [FILM] Podczas mszy świętej odczytano zmienioną treść intencji autorstwa Krzysztofa Zakrety z Iławy. Msza miała się odbyć w intencji dziennikarzy i...
Przypomnijmy, podczas mszy świętej w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Iławie, odczytano zmienioną treść intencji autorstwa Krzysztofa Zakrety z Iławy. Msza miała się odbyć w intencji dziennikarzy i widzów telewizji TVN i Polsat, by byli wytrwali w głoszeniu prawdy. Słowo "wytrwali" zamieniono jednak na "rzetelność", co o 180 stopni zmieniło jej sens oraz zamysł składającego intencję.

Jako pierwsi poinformowaliśmy o tym zdarzeniu, a następnie tematem zajęły się ogólnopolskie media.

Jestem po długiej 35 minutowej rozmowie z ks. proboszczem Jerzym Żochowskim - mówił wczoraj Krzysztof Zakreta.Przywitaliśmy się z księdzem proboszczem po przyjacielsku i w przyjacielskiej atmosferze się pożegnaliśmy. Ksiądz proboszcz przeprosił mnie za mszę, która nie odbyła się zgodnie z moją intencją. Chciał mi zwrócić ofiarę za mszę, na co nie zgodziłem się. Mszy w intencji, w której była zamówiona, jak stwierdził, nie może odprawić. Nie mogąc przyjąć zwrotu ofiary, poprosiłem o przekazanie jej na obiady dla ubogich dzieci. Ks. proboszcz powiedział, że niedawno proszono go o wsparcie obiadów dzieci w iławskiej SSP 2 i tam też trafi moja ofiara za nieodbytą mszę świętą. Przypominam, w intencji dziennikarzy i widzów telewizji TVN i Polsat o wytrwałość w głoszeniu prawd papieża Franciszka, wartości założycieli Wspólnoty Europejskiej i państwa prawa. Ja natomiast nadal będę szukał kościoła, który odprawi mszę w intencji dziennikarzy i widzów tych stacji. Na koniec rozmowy ksiądz proboszcz obiecał mi duchową pomoc w realizacji 14 Pielgrzymki Rowerowej wokół Jeziorak w hołdzie św. Jana Pawła II, która odbędzie się w niedzielę 25 marca 2018 roku, na którą już dziś zapraszam. Podczas tej rozmowy zrozumiałem jednak jak bardzo daleko jest dzisiejszemu Kościołowi do Kościoła kardynała Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II, a prawdy głoszone przez papieża Franciszka mogą być kwestionowane lub traktowane wybiórczo. I tyle nienawiści i niezrozumienia wokół nas... Chciałbym jeszcze odnieść się do zarzutów pod moim adresem, że przeprowadziłem prowokację. Nie jest to prawda. Nie raz na mszy świętej słyszałem, że msza odprawiana była w intencji Radia Maryja i słuchaczy tego radia, właśnie w białym kościele. Dlaczego zatem nie można odprawić mszy w intencji innych mediów? W pierwszym przypadku nie mówi się o polityce, a w drugim już tak. Nic z tego nie rozumiem.

red. mr
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (53) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Krzysztof #2350069 | 176.221.*.* 13 paź 2017 16:25

  https://www.tvn24.pl/papiez-franciszek-k aplan-musi-zdecydowac,779465,s.html

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. molokok #2343714 | 88.156.*.* 4 paź 2017 22:44

  a gdzie komentarz o GO ? Czyżby usunięty ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jasio #2343308 | 83.6.*.* 4 paź 2017 13:25

  Cytat: " Pan Bóg jest wszędzie a w polskim kościele jest tylko PiS"

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Piotr #2343175 | 94.254.*.* 4 paź 2017 10:40

  Bo to była chora intencja. Autor ten intencji powinien się wstydzić. Ksiądz głupio przyjął zamiast od razu wychwycić fałsz. Oddał kasę dzieciom zgodnie z wolą ofiarodawcy i ok.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Luki #2342896 | 78.11.*.* 3 paź 2017 22:23

   Nędzna prowokacja. Brawo dla księdza

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (53)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages