Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Dwie poszukiwane kobiety zatrzymane przez dzielnicowego w Iławie

2017-10-02 10:02:08 (ost. akt: 2017-10-02 10:06:18)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Iławski dzielnicowy zatrzymał dwie poszukiwane kobiety. Pierwsza została zatrzymana w miejscu przebywania, druga w pracy. Mieszkanki Iławy poszukiwane były za to, że nie zapłaciły nałożonej grzywny i sąd zamienił ją na zastępczą karę pozbawienia wolności.

Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomym  - tak m.in. wyglądają  prowadzone przez policjantów poszukiwania osób,  które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Niejednokrotnie w tych działaniach bardzo przydaje się znajomość terenu i  mieszkańców  przez dzielnicowych, którzy zgodnie z założeniami programu „Dzielnicowy bliżej nas”  pracują wśród ludzi w swoim rejonie,  aby lepiej poznać lokalne problemy. Policjanci dzielnicowi przed każdą służbą zapoznają się z wizerunkami osób poszukiwanych.
Kolejnych dwóch poszukiwanych zostało zatrzymanych właśnie przez dzielnicowego.

Policjant jak co dzień pojechał sprawdzić ustalone miejsce przebywania poszukiwanej. Okazało się, że tym razem kobieta była w domu. Dzielnicowy zatrzymał mieszkankę Iławy. Funkcjonariusz oświadczył kobiecie, że jest poszukiwana przez iławski sąd do odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności 4 dni za nieopłaconą grzywnę nałożoną za kradzieże. Kobieta została już odkonwojowana do aresztu śledczego.

O tym, że za popełnione przestępstwa i wykroczenia prędzej czy później trzeba będzie ponieść odpowiedzialność przekonała się również kolejna mieszkanka Iławy. Iławski dzielnicowy  ustalili miejsce pobytu i zatrzymał kobietę w pracy. 55-latka poszukiwana była przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 40 dni. Kobieta nie zapłacił nałożonej grzywny, wobec powyższego sąd zamienił ją na zastępczą karę pozbawienia wolności. 55 - latka po zapłaceniu zaległej grzywny została zwolniona.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bo #2346482 | 37.47.*.* 8 paź 2017 21:17

    jak wiadomo, kradzione nie tuczy. Ale ta "pani" nie tylko nie zaplaci grzywny ale jeszcze pożyje sobie przez kilka dni na koszt podatników. To już lepiej trzeba bylo skierować do prac porządkowych.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages