Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Pijany 37-latek okradł swojego pracodawcę a 17-latek swojego opiekuna

2017-09-28 17:00:26 (ost. akt: 2017-09-28 14:47:24)
Zdjęcie jest ilustracją tekstu

Zdjęcie jest ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Kara pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu iławskiego. Pierwszy z mężczyzn ukradł telefon swojemu pracodawcy. Natomiast drugi swojemu opiekunowi zabrał konsolę, elektronarzędzia oraz skuter.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży telefonu komórkowego. Policjanci pojechali na miejsce. Okazało się, że sprawca wykorzystując pozostawiony w samochodzie telefon zabrał go, a następnie sprzedał w lombardzie. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przesłuchali świadków. Ustalono, że kradzieży dokonał 37 – latek. Badanie alkomatem wskazało, że iławianin miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci odzyskali skradziony telefon, który w najbliższym czasie zostanie przekazany pokrzywdzonemu. 37 – latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut.

Kodeks karny za kradzież w warunkach tzw. „recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.


Natomiast o kradzieży elektronarzędzi i skutera policjanci dowiedzieli się po tym, jak sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego. Okazało się, że kradzieży z włamaniem dokonał 17 – latek, którym opiekował się pokrzywdzony. Policjanci ustalili, że to nie jedna rzecz, która zginęła. Łupem 17-latka była także konsola do gier. Podopieczny wielokrotnie groził mężczyźnie także pozbawieniem życia. Funkcjonariusze zatrzymali 17 – latka i osadzili w policyjnej celi. Młody mieszkaniec gminy Iława usłyszał zarzuty. Policjanci odzyskali skradziony skuter.
Kodeks karny za samą kradzież z włamaniem przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages