Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Akcja w iławskim szpitalu: Kolorowe piżamki na poprawę humoru

2017-09-26 12:42:04 (ost. akt: 2017-09-26 12:08:24)

Autor zdjęcia: Arch. szpitala

Grupa iławian wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci postanowiła jeszcze przed wakacjami zorganizować akcję, która będzie skierowana do pacjentów Oddziału iławskiego szpitala. Tak zrodził się pomysł, aby kupić kolorowe piżamki.

W organizację akcji zaangażowanych było kilka osób z Iławy.
– Pomysł powstał spontanicznie – mówi Katarzyna Szczypska, inicjatorka akcji. – Chciałam, żeby to była akcja skierowana do najmłodszych pacjentów szpitala – wyjaśnia.

Pani Kasia szybko skrzyknęła do pomocy w przeprowadzeniu akcji kilku znajomych.
– Od samego początku mocno zaangażowani byli Kamila Makowska, Karol Kowalski, Paweł Jaworski – wylicza. Patronat prawny nad całością objęło iławskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
- Wydrukowaliśmy nieodpłatnie plakaty w firmie Art. - Studio pani Beaty Ambroziak, projekt plakatów przygotowało nam studio Bass Grafika, oczywiście także za darmo – mówi inicjatorka akcji.
Kiedy plakaty pojawiły się „na mieście” wszystko ruszyło lawinowo. Mieszkańcy przynosili piżamki we wskazane miejsca.
Na początku września kosz pełen piżamek trafił do iławskiego szpitala.
- To bardzo ważne, że mieszkańcy kreują tego typu akcje i angażują się w nie – mówiła podczas przekazania prezentów Iwona Orkiszewska, dyrektor placówki. – Takie działania pokazują, że mieszkańcy Iławy i całego powiatu identyfikują się z naszym szpitalem.
Zadowolenia z prezentów nie kryła też ordynator Oddziału Pediatrycznego, Teresa Wiechecka.
- Każda tego typu akcja spotyka się z naszym ogromnym uznaniem i wdzięcznością – mówiła ordynator „dziecięcego”, i przypomniała, że to nie pierwszy raz, kiedy mieszkańcy angażują się w życie oddziału. 
- Mamy piękny „Bajkowy Kącik” przygotowany przez Fundację Orange, zabawki i mebelki dla dzieci od firmy IKEA, a uczniowie iławskich szkół średnich przychodzą czytać dzieciom bajki a przed świętami wspólnie śpiewać kolędy – wyliczała Teresa Wiechecka.

Piżamki były zbierane także dla szpitala dziecięcego w Olsztynie. 
Oto, co na swoim Facebook - u pisze o akcji Towarzystwo Przyjaciół Dzieci: „Akcja dotyczyła zbiórki piżamek dla dzieci, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej w celu umilenia dziecku pobytu w szpitalu: Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie - oddział pediatryczny, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.
Akcji patronowało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Iławie.
Zebrano 154 sztuki piżamek w różnych rozmiarach i bardzo kolorowych.
Pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którym nie jest obojętny los dziecka chorego. 
Dziękujemy zaangażowanym firmom i osobom prywatnym. Bez waszego udziału nie dałoby się zrealizować tak wspaniałego pomysłu.”


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages