Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

35-latek włamał się do pomieszczeń biurowych

2017-09-25 12:44:52 (ost. akt: 2017-09-25 12:47:01)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Iławscy policjanci wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 35-latkowi. Mieszkaniec Iławy włamał się do pomieszczeń biurowych jednej z lokalnych firm po czym został ujęty przez pracowników ochrony.

Policjanci z iławskiej komendy policji pod nadzorem prokuratury prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi Iławy. Z ustaleń śledczych wynikło, że sprawca po wybiciu szyby dostał się do wnętrza pomieszczeń biurowych jednej z lokalnych firm skąd usiłował zabrać monitor i telewizor. Mężczyzna jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ujęcie przez pracowników ochrony. Funkcjonariusze zatrzymali 35 - latka i osadzili w policyjnej celi. Następnie przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi Iławy.

Kodeks karny za samą kradzież z włamaniem w warunkach tzw.
„recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages