Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Jakub Ćwiek - spotkanie autorskie

2017-09-22 14:05:07 (ost. akt: 2017-09-22 14:05:47)

Autor zdjęcia: MBP Iława

Pisarz, podróżnik i wirtuoz w jednym – autor 22. książek a przy tym miłośnik i znawca popkultury oraz muzyki rockowej. Jeden gatunek literacki to dla niego za mało… przygotuj się na spotkanie z Jakubem Ćwiekiem… osobą, która na co dzień przebywa z demonami. Na spotkanie 6 października o godz. 18:00 zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie.

Kim jest Jakub Ćwiek?
W Wikipedii czytamy: „polski pisarz, publicysta i konferansjer, działacz fandomu. Urodzony w Opolu, wychowany w Głuchołazach. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od czasów studiów członek Śląskiego Klubu Fantastyki. Debiutował literacko w 2005 roku.” Tyle Wikipedia – kim jest więc Jakub Ćwiek?

Jakub Ćwiek jest przede wszystkim bestsellerowym pisarzem młodego pokolenia, specjalizującym się w fantastyce. Znany z zamiłowania do popkultury, klasycznego rocka i komiksów. Podczas pracy nad powieścią Ciemność płonie przez pół roku mieszkał na katowickim dworcu. Teksty Jakuba Ćwieka doczekały się adaptacji teatralnych, LARP-owych, teledysków, słuchowisk, komiksu, gry karcianej, dwóch filmów krótkometrażowych oraz serii koszulek. Jest autorem 22 książek, opowiadań, artykułów publicystycznych, scenariuszy i słuchowisk. W 2012 roku otrzymał Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach. Stworzone przez Ćwieka uniwersa to te, które poznajemy w Kłamcy, Chłopcach i Dreszczu.

A zatem kim jest Jakub Ćwiek? Czytając wypowiedzi Ćwieka i słuchając jego wywiadów, trudno jednoznacznie go zaszufladkować – podobnie jak jego książki i bohaterów.

6 października odkryj kim i jaki jest Jakub Ćwiek.

Wejściówki na spotkanie można odebrać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie, ul. Jagiellończyka 3 lub w Filii Nr 2, ul. M. Skłodowskiej-Curie 26a.


Dofinansowano ze środków Instytutu Książki; spotkanie autorskie odbędzie się w ramach Programu Dyskusyjne Kluby Książki
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MBP

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages