środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Siłownia w Ławicach, a Mątyki z nową wiatą

2017-09-22 10:39:35 (ost. akt: 2017-09-22 11:10:09)
Ławice mają swoją siłownię

Ławice mają swoją siłownię

Przy świetlicy w Ławicach zamontowano już elementy siłowni plenerowej, a Mątyki mają już nową wiatę. Sołectwa otrzymały na realizację tych projektów 50% dofinansowania.

Jeszcze w lipcu została podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim dotycząca dofinansowania kolejnych inwestycji w Ławicach i Mątykach w Gminie Iława. Obie miejscowości złożyły wnioski do konkursu pn.: „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” w 2017 roku. Projekt Ławic dotyczył powstania siłowni plenerowej przy świetlicy, natomiast mieszkańcy Mątyk wnioskowali o nową wiatę rekreacyjną.
Obie miejscowości otrzymały maksymalne dofinansowanie w wysokości 10.000 zł na każdy projekt. Całkowita wartość każdego projektu wyniosła 20.000 zł.
Należy podkreślić, że są to już kolejne zadania, które zostały realizowane z programu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”. W poprzednich latach powstały: w Mątykach siłownia plenerowa, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, ścieżka dydaktyczna, a w Ławicach została wyremontowana przydrożna kapliczka.
Źródło: Robert Jankowski,Gmina Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages