środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Z pokazu ratownictwa prosto do pijanego sternika. Na widok WOPR-u wskoczył do wody i zaczął tonąć!

2017-09-17 08:48:28 (ost. akt: 2017-09-18 15:02:42)

Autor zdjęcia: WOPR Iława

Dla ratowników iławskiego oddziału WOPR wrześniowe temperatury nie oznaczają końca sezonu. Można się było o tym przekonać wczoraj na wodach Jezioraka.

Podczas Pikniku Inspiracji [PRZECZYTAJ RELACJĘ], ratownicy WOPR wykonywali pokazy statyczne.

- Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się ze sprzętem jakim dysponujemy, nauczyć się pierwszej pomocy czy dowiedzieć się jak zostać ratownikiem. Punktem kulminacyjnym był pokaz dynamiczny, który wywołał niemałe emocje wśród obserwatorów – relacjonuje Michał Świniarski, rzecznik iławskiego WOPR-u.
Ratownicy zaprezentowali umiejętności w zakresie działań ratowniczych, zarówno z użyciem sprzętu podręcznego, kołowrotów, jak i łodzi ratowniczych. Pokazy uwieńczyła parada wszystkich jednostek oddziału oraz desant ratowników, z pędzącej przy pełnej prędkości łodzi.

- Po spłynięciu z pokazów do ratowników wpłynęło zgłoszenie o kolizji jednostek na wysokości Siemian. Łódź motorowa miała uderzyć w łódź żaglową i po tym miała odpłynąć z miejsca zdarzenia – mówi Świniarski.

Kolejne informacje, które dotarły do ratowników mówiły o tym, że sternik łodzi motorowej może mieć problemy ze zdrowiem na skutek zdarzenia. Po dopłynięciu we wskazany obszar, ratownicy nie ujawnili opisywanej jednostki. Podczas rozmowy ze zgłaszającym, ustalili kierunek, w którym miała poruszać się jednostka.

Łódź została zauważona w okolicach przystani Chmielówka, na zatoce Kraga.
Gdy ratownicy dopływali, sternik jednostki zatrzymał łódź, wyłączył silnik, po czym wskoczył do wody i zaczął tonąć. Na pomoc ruszył ratownik, niestety poszkodowany stał się agresywny.
- Użyto sprzętu oraz technik ratowniczych, stosowanych podczas postępowania z osobą agresywną w wodzie. Został wciągnięty na pokład, gdzie ratownicy wyczuli silną woń alkoholu. Osoba ta stawiała opór, dlatego została obezwładniona i przetransportowana do portu, gdzie przekazano ją patrolowi policji – kończy rzecznik WOPR. Do tematu wrócimy.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. i-o #2329717 | 88.156.*.* 17 wrz 2017 11:01

  Trzeba było pozwolić śmieciowi w spokoju się utopić. Jedno ścierwo mniej. Ale niestety prawo nakazuje ratować śmiecia tak samo, jak człowieka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nieruchomy poruszyciel #2329698 | 37.47.*.* 17 wrz 2017 10:30

  Bo to byl Jack Sparrow pod wplywem Jacka Danielsa

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages