Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

III Piknik Inspiracji w Iławie. Nad Małym Jeziorakiem zapanowało istne naukowe szaleństwo! [FOTORELACJA]

2017-09-16 13:59:06 (ost. akt: 2017-09-16 14:10:20)
Stoisko młodego chemika było oblegane, za sprawą m.in.  bardzo widowiskowych eksperymentów

Stoisko młodego chemika było oblegane, za sprawą m.in. bardzo widowiskowych eksperymentów

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Tak jak zapowiadał organizator Pikniku, do dyspozycji było morze atrakcji w przeróżnych dziedzinach. Każdy znalazł coś interesującego dla siebie.


W tegorocznej, trzeciej już edycji Pikniku Inspiracji, przyświeca hasło ”Pasje od kuchni” a na postać Inspiratora wybrana została Maria Skłodowska-Curie.

Gościliśmy w Iławie kilka Studenckich Kół Naukowych z renomowanych uczelni całego kraju, m.in. z warszawy, Torunia, Krakowa i wielu innych ośrodków naukowych. Każde z tych zachęca uczestników do zapoznania się z ich dziedziną nauki i proponuje przeróżne atrakcje. Nowością w tym roku jest uporządkowanie stoisk według stref: Powietrze czyli humaniści, Woda – strefa wodniaków, Ziemia – czyli nauki ścisłe: ekonomiści i mundurowi oraz Ogień czyli artyści i sportowcy.

Piknik rozpoczął się o godzinie 9.30 - odbyły się pokazy w amfiteatrze dla klas 1-3, godzinę później odbył się pokaz dla dzieci z klas 4-6 a po nim o 11.30 dla uczniów klas 7 i starszych. Zaraz po pokazach na głównej scenie, akcja przeniosła się nad Mały Jeziorak gdzie swoje umiejętności zaprezentowali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W programie realizowano także: warsztaty logopedyczne dla dzieci, wykład dotyczący kosmosu dla dzieci, prezentacja pojazdów napędzanych sprężonym powietrzem, demonstracja musztry i pokaz strzelecki. Można się było dowiedzieć się jak działa drukarka 3D a także jakie niezwykłe właściwości mają grzyby.


Piknik Inspiracji 2017 to morze atrakcji z różnych dziedzin, z których z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

red. mr
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages