środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Paweł Hofman: Jesteśmy bardzo wdzięczni wolontariuszom Iławskiego Półmaratonu, którzy jak niewidzialna ręka podnoszą poziom imprezy

2017-09-14 11:34:06 (ost. akt: 2017-09-14 11:51:26)
Wolontariusze to siła Iławskiego Półmaratonu — tu zdjęcie z trasy trzeciej edycji

Wolontariusze to siła Iławskiego Półmaratonu — tu zdjęcie z trasy trzeciej edycji

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Specjalnie dla nas Paweł Hofman, dyrektor sportowy Iławskiego Półmaratonu, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego i trener lekkiej atletyki, podsumował ostatnią edycję imprezy biegowej a przede wszystkim podziękował wolontariuszom, w większości uczniom iławskich szkół, bez pomocy których zawody na pewno nie miałyby takiego rozmachu.

Mówi Paweł Hofman, dyrektor sportowy Iławskiego Półmaratonu
— Całość projektu pod nazwą VII Iławski Półmaraton La Rive jest zamknięciem bardzo fajnego cyklu: Iławskiej Nocnej Piątki IPB, Dychy Brico Marche — dla których to nasz półmaraton był impulsem poszerzającym ofertę biegową w Iławie. Jest to doskonała kolejność dla biegaczy, którzy cenią sobie bieganie w swoim mieście.
Organizując imprezy biegowe musimy brać po uwagę coraz większą ich ilość w bliższej czy dalszej okolicy. Wytrzymałość psychiczna i fizyczna, potrzeba odczuwania przyjemności z biegania musi mieć czas na odpoczynek i relaks. Powoli wchodzimy w zachowania, które towarzyszą biegaczom na zachodnich imprezach, gdzie największą ilość stanowią zwolennicy biegania z najbliższych okolic.

Moim zadaniem, do którego staram się przekonać jak największą liczbę osób, jest dbałość o jakość i przekaz imprezy w kierunku prozdrowotnym. Z akcentem na prozdrowotny charakter biegu. Iławski Półmaraton funkcjonuje w partnerstwie prywatno-publicznym co jest potwierdzeniem, że współpraca z osobami, które odniosły sukces w wyniku ciężkiej i wieloletniej pracy budując markę swojej firmy (w naszym przypadku La Rive) nie tylko czują potrzebę i rozumieją jej charakter ale też z zaangażowaniem wspomagają projekt finansowo.

Udaje nam się corocznie we współpracy z Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji i z wydziałem promocji UM w Iławie poszerzać o małe, ale znaczące kroczki jakość imprezy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i zaangażowanie wielu anonimowym wolontariuszom, którzy w dziesiątkach uczestniczą jak niewidzialna ręka w podnoszeniu poziomu biegu i czuwają nad bezpieczeństwem biegaczy w trakcie jej przebiegu.

Od dwóch lat nasz bieg ma charakter dwudniowy. Pozwala nam to na takie przygotowanie, które w sprawny sposób dotknie przekazem medialnym i wykonawczym wszystkie grupy wiekowe do których kierujemy projekt. W ten sposób mówi o nim więcej, co dla nas jako organizatorów ma znaczenie w promocji działania, ale również pozwala na dotarcie do jak największej ilości osób w różnym wieku zwracając ich uwagę na bezwzględną potrzebę rozsądnej aktywności fizycznej nie tylko indywidualnej, ale również rodzinnej. Całość ma na celu budowanie nawyków, które w sposób zdecydowany wpłyną na postrzeganie własnej sprawności. A jej biegowe akcentowanie, mamy nadzieję, przyciągnie na trasę Iławskiego Półmaratonu wielu okolicznych mieszkańców dopingujących swoich członków rodzinnej społeczności. Trudno jest zapomnieć widok uśmiechniętych twarzy rodziców biegnących obok dzieci, które niedawno zaczęły chodzić, jak i krzyk dziecka z radością witającego mamę czy tatę. Dla takich chwil warto coś współtworzyć.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages