Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

17-latek chciał ukraść auto spod sklepu. Jest akt oskarżenia

2017-09-14 10:04:27 (ost. akt: 2017-09-14 10:09:41)

Autor zdjęcia: Archiwum

Iławscy policjanci wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 17-latkowi. Wykorzystując uchylone okno i pozostawione w stacyjce kluczyki próbował odjechać zaparkowanym pod sklepem samochodem.

Policjanci z iławskiej komendy policji pod nadzorem prokuratury prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi Iławy. Z ustaleń śledczych wynikło, że sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego usiłował ukraść samochód. W trakcie czynności okazało się, że do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił mężczyzna i poinformował, że młody chłopak chciał mu ukraść samochód. Dodał, że ujął sprawcę kiedy ten próbował wyjść z jego auta.
W trakcie  prowadzonego postępowania okazało się, że pokrzywdzony wspólnie ze znajomym zaparkował auto przed jednym z lokalnych sklepów. Kiedy usłyszał odgłos uruchamianego silnika natychmiast wybiegł ze sklepu. Pokrzywdzony zauważył jak jakiś młody chłopak trzymając kluczyki w ręce próbuje wysiąść z jego pojazdu. Mężczyzna ujął chłopaka i przekazał policjantom.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego oraz przesłuchali świadków. Ustalili, że pokrzywdzony pozostawił uchylone okno w samochodzie a  kluczyki w stacyjce. Sytuację tą wykorzystał młody mieszkaniec Iławy, który próbował odjechać samochodem jednak zamierzonego celu nie osiągnął ze względu na zadziałanie zabezpieczeń. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 17-latkowi,  do którego się przyznał.
Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Należy pamiętać, że prawie codziennie dochodzi do kradzieży bądź kradzieży z włamaniem. Ofiarą przestępców stają się często osoby, które zapominają, są roztargnione, czy zbyt ufne a także, które niewłaściwie zabezpieczają cenne przedmioty.

KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages