Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Strażacki raport z ostatniego tygodnia: dwa wypadki motocyklistów i kokon szerszeni w świetlicy wiejskiej

2017-09-13 11:40:30 (ost. akt: 2017-09-13 11:49:13)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Krzysztof Rutkowski, rzecznik prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie, przygotował dla naszych czytelników raport z działań z ostatniego tygodnia.

Informacja z działań straży pożarnej w okresie od 6 do 12 września 2017 r.

Środa, 6 września
Cztery wyjazdy do zgłoszeń z monitoringu pożarowego w obiektach. Strażacy czterokrotnie 6 września wyjeżdżali do zgłoszeń wpływających z systemów wykrywania pożarów. Pierwszy wyjazd w godzinach porannych do obiektu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie, następnie do sklepu przy ulicy Ostródzkiej w Iławie. Kolejne wyjazdy miały miejsce w godzinach wieczornych tym razem wzbudziły się czujki w hotelu w miejscowości Mortęgi oraz
w budynku Urzędu Miasta w Iławie. Wszystkie alarmy okazały się na szczęście niegroźne.

Czwartek, 7 września
Różanki – konar drzewa blokujący przejazd drogą powiatową.
Susz, ul. Prabucka – zalana piwnica w budynku mieszkalnym.
Szczepkowo – dachowanie samochodu osobowego – kierowca, który sam podróżował samochodem samodzielnie opuścił pojazd przed przybyciem służb ratowniczych, jednak po zbadaniu przetransportowany został do szpitala.

Piątek, 8 września
Girgajny – kolejna interwencja związana z zalaniem pomieszczeń piwniczych w budynku.
Rudzienice – zalana piwnica w budynku mieszkalnym.
Ławice – zgłoszenie o pożarze domku letniskowego. Na miejscu okazało się, że tli się jedynie jedna z desek elewacyjnych budynku. Przyczyną zdarzenia była najprawdopodobniej nieszczelność przewodu kominowego.
Łęgowo – kokon szerszeni w świetlicy wiejskiej.
Rąbity – wypadek z udziałem motocyklisty. Do dyżurnego straży wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Rąbity. Na miejscu ustalono, że na drodze znajduje się nieprzytomny motocyklista z zachowanym tętnem i oddechem. Motocykl znajdował się na poboczu, obok drzewa. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usztywnili odcinek szyjny kręgosłupa u motocyklisty za pomocą kołnierza ortopedycznego, ułożyli poszkodowanego na noszach typu deska. Poszkodowany został przetransportowany do karetki i zabrany do szpitala w Elblągu.

Sobota, 9 września

Zalewo – plama oleju sojowego na jezdni stwarzająca zagrożenie w ruchu pojazdów.
Rudzienice – śmiertelny wypadek motocyklisty. Po dojeździe na miejsce wypadku pierwszych zastępów straży ustalono, że motocyklista uderzył w przydrożne drzewo. Pojazd znajdował się na poboczu. Na miejscu obecna była już policja i udzielający pomocy poszkodowanemu Zespół Ratownictwa Medycznego - trwała akcja reanimacyjna. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, pomocy w reanimacji poszkodowanego, wyznaczeniu miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratowniczego i pomocy policji w kierowaniu ruchem - wahadłowo.

Niedziela, 10 września
Mątyki
– konar drzewa blokujący drogę.

Zebrał Krzysztof Rutkowski, KP PSP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages