Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Wzbudził zaufanie a potem okradł z gotówki

2017-09-13 10:11:26 (ost. akt: 2017-09-13 10:22:10)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Kara nawet 7,5 roku pozbawienia grozi 32- latkowi, który powołując się na wspólnych znajomych zdobył zaufanie mieszkańca Iławy a następnie ukradł jego portfel.

Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy. Funkcjonariusze ustalili, że do jednego mieszkańców Iławy przyszedł młody mężczyzna i powołując się na dobry kontakt z jego znajomą, chciał pożyczyć od niego pieniądze. Pokrzywdzony zaufał gościowi i pożyczył mu gotówkę, o którą prosił. Po krótkiej rozmowie 32- latek wyszedł z mieszkania. Wtedy zawiadamiający zorientował się, że nie ma portfela, który trzymał w jednej z szafek.
Policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze w krótkim czasie ustalili, kto jest odpowiedzialny za to przestępstwo. Mimo, iż podejrzany nie przebywał w domu szybko wpadł w ręce mundurowych. Sam zgłosił się do komendy. 32- latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał.

Kodeks karny za kradzież w warunkach tzw. „recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages