Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Pierścionek z brylantem i nos Piotra Kamińskiego — echa Iławskiego Półmaratonu [ZDJĘCIA]

2017-09-12 11:55:55 (ost. akt: 2017-09-12 13:03:05)
Iławski Optymista rozpoczyna bieg główny. A kto w tym roku przebrał się za Optymistę? Piszcie w komentarzach

Iławski Optymista rozpoczyna bieg główny. A kto w tym roku przebrał się za Optymistę? Piszcie w komentarzach

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Wracamy jeszcze na chwilę do siódmej edycji Iławskiego Półmaratonu, która odbyła się w ostatni weekend (9-10 września). Publikujemy kolejne zdjęcia oraz wyniki, z uwzględnieniem najlepszych iławian.


Start biegu głównego, czyli półmaratonu był zaplanowany na godzinę 11.00. Chwilę wcześniej na moście nad Jeziorakiem, z którego ruszali w trasę biegacze, pojawił się Piotr Kamiński, najszybszy iławianin w ostatnich latach (wygrywał tę wewnętrzną rywalizację podczas IP), ale nie w stroju sportowym tylko w "cywilnym" ubraniu. Wytłumaczył, że z przyczyn zdrowotnych nie mógł wystartować w tegorocznej edycji. Nie miał jednak problemów z wytypowaniem osoby, która przejmie po nim tytuł.
Rafał Szczecina powinien wygrać — zapowiedział Piotr, co później się potwierdziło. Kamiński miał nosa: nauczyciel wychowania fizycznego był najszybszy wśród iławian, jednak trzeba pamiętać, że dosłownie trzy sekundy za nim na metę wbiegł Sławomir Adamusiak (Szczecina był dziewiąty w klasyfikacji generalnej, Adamusiak tuż za nim). Wśród iławianek najszybciej trasę pokonała Aleksandra Wantowska.Od szczegółu do ogółu: zwycięzcami Iławskiego Półmaratonu w kategorii Open zostali Bartosz Mazerski (Sztum) oraz olsztynianka Mariola Sudzińska. Na uczestników czekały ciekawe nagrody. Jedną z cenniejszych — pierścionek z brylantem — otrzymała najstarsza uczestniczka biegu głównego.

Jeszcze raz wypowiedź Piotra Kamińskiego, który zwraca uwagę na specyfikę Iławskiego Półmaratonu.
— Trasa wydaje się łatwa i przyjemna, wiedzie przez piękne tereny, jednak w rzeczywistości jest wymagająca. Początek to właściwie ciągły podbieg, niektórzy biegacze mają przez to problem z utrzymaniem tempa. Znam przypadki osób, które przeszarżowały na tym etapie Iławskiego Półmaratonu i później miały spore problemy, zdarzały się nawet omdlenia. Przed Szałkowem potrafi pojawić się kryzys, który wynika m.in. właśnie z trudnego początku. Trzeba najpierw dobrze poznać trasę naszej imprezy biegowej, aby później nie było przykrej niespodzianki — radzi Kamiński.

•••
Organizatorzy IP chcieli za naszym pośrednictwem podziękować za pomoc i udział.
— Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w VII Iławskim Półmaratonie La Rive; uczestnikom za wspaniałe wyniki, widzom za dopingowanie, każdemu z osobna za fantastyczne emocje. Mamy nadzieję, że wszyscy biegacze są zadowoleni ze startu w naszej imprezie. Za wszelkie ewentualne niedociągnięcia przepraszamy. Biegaczom gratulujemy ukończonego dystansu. Cóż możemy powiedzieć więcej? Do zobaczenia za rok na VIII edycji Iławskiego Półmaratonu!

WYNIKI VII IŁAWSKIEGO PÓŁMARATONU

Bieg główny (21 km), kategoria Open
KOBIETY: 1. Mariola Sudzińska (Olsztyn), 2. Dorota Pawłowska (Zamek Kurzętnik), 3. Renata Kowalska (La Rive Team, Grudziądz)
MĘŻCZYŹNI: 1. Bartosz Mazerski (Sztum), 2. Mariusz Pawłowski (Kurzętnik Biega), 3. Robert Kaczorek (Brodnica)

Młody Maratończyk
Kategoria Open
DZIEWCZĘTA
1. Julia Olszlegier (Iława), 2. Nikola Gajdel (SSP2 Iława), 3. Hanna Wiatrowska (Iława),
CHŁOPCY
1. Dawid Goryński (Susz), 2. Kamil Drzewoszewski (Susz), 3. Bartosz Szpejna (SSP5 Iława),

Wszystkie wyniki zmagań VIII Iławskiego Półmaratonu można będzie znaleźć na stronie domtel-sport.pl.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages