Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Motocyklista zginął na drodze w okolicach Rudzienic

2017-09-11 12:53:23 (ost. akt: 2017-09-11 13:16:58)

Autor zdjęcia: KPP Iława

W niedzielę 10 września kilka minut przed godziną 16:00 doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. 25-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Zdarzeń, w których interweniowała policja w miniony weekend było niestety dużo więcej.

Zakłócenia porządku, awantury i kłótnie domowe oraz zdarzenia drogowe – to tylko niektóre ze zgłoszeń, na które reagowali policjanci podczas minionego weekendu. W tym czasie funkcjonariusze interweniowali 122 razy, z czego 22 zdarzenia stanowiły interwencje domowe natomiast 20 drogowe. Mundurowi zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących.

Policjanci podjęli 22 interwencje domowe, po których w dwóch rodzinach została wszczęta procedura Niebieskiej Karty. Funkcjonariusze zatrzymali również  2 osoby, które trafiły do policyjnego aresztu.

Wielokrotnie reagowano na zgłoszenia związane z ruchem drogowym a było ich 20. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze pracowali na miejscu 2 wypadków, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym oraz  7 kolizji.

Do pierwszego z nich doszło w sobotę 9 września kilka minut po godz. 11:00, w gminie Zalewo. Ze wstępnych ustaleń  policjantów wynika, że 37– latek kierujący motorem na łuku drogi przechodzącym w lewo z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.  Przybyła na miejsce karetka pogotowia przetransportowała ciężko rannego kierującego jednośladem do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Zalewo nie posiada uprawnień do kierowania motorem.

Natomiast wczoraj tj. 10.09.2017 r. kilka minut przed godziną 16:00 w gminie Iława doszło do kolejnego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, tym razem tragicznego w skutkach. Według wstępnych ustaleń policji 25 – latek kierując motorem nie dostosował prędkości do warunków na drodze w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. 25 – latek helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Olsztynie jednak w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.
Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku.


Funkcjonariusze podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich po zgłoszeniu przez świadka kiedy to jechał jedną z dróg w gminie Lubawa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali w stroną, którą miała jechać opisywana honda. Zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej. W trakcie czynności ustalili, że kierującym hondą był 22 – latek. Policjanci sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec gminy Lubawa ma ponad promil  alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodem a honda nie ma aktualnych badań technicznych i aktualnej polisy OC.  Samochód został odholowany na parking strzeżony a  22 – latek zwolniony po wykonaniu z nim czynności.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali w niedzielę, kilka minut przed godz. 23:00.  Dzięki, krótkiej a zarazem dokładnej informacji od świadka skierowany na miejsce patrol zatrzymał 57 – latka. Policjanci sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz jego stan trzeźwości.  Okazało się, że mieszkaniec powiatu działdowskiego postanowił pojeździć samochodem osobowym mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie a jego osadzili w policyjnej celi. 57 – latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.  


Policjanci w ciągu minionego weekendu zatrzymali również jedno prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Mowa o kierującym samochodem osobowym kia 54-latku. Mieszkaniec Malborka jechał w Chełmżycy 103 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages