Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Auto-Serwis Sadek z Wikielca zaprasza. Kompleksowa obsługa w zakresie mechaniki samochodów osobowych i dostawczych

2017-09-08 16:00:42 (ost. akt: 2017-09-08 14:02:11) Artykuł sponsorowany
Biuro serwisu jest otwarte codziennie od godz. 7:00 - 18:00 oraz w soboty. Właściciel Auto-Serwis Sadek Krzysztof Sadowski (z prawej) oraz pracownik Tomasz Malinowski

Biuro serwisu jest otwarte codziennie od godz. 7:00 - 18:00 oraz w soboty. Właściciel Auto-Serwis Sadek Krzysztof Sadowski (z prawej) oraz pracownik Tomasz Malinowski

Autor zdjęcia: Paulina Kasprzycka

Jak przygotować samochód do zbliżającej się jesieni i zimy radzi Krzysztof Sadowski, właściciel Auto-Serwisu SADEK w Wikielcu.


Jesienne miesiące to dobry moment na powakacyjny przegląd samochodu. W tym okresie często występują zamglenia, wilgoć w powietrzu oraz opady deszczu i śniegu. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników pojazdu jak i pieszych na drodze oraz innych użytkowników dróg.

Najlepiej poddać samochód ogólnemu przeglądowi - mówi Krzysztof Sadowski, właściciel Auto-serwisu SADEK w Wikielcu. — Oczywiście polecam zrobienie tego w naszym autoserwisie - dodaje właściciel.
Pan Krzysztof zdradził nam również kilka ważnych porad, o co jeszcze warto zadbać w okresie jesienno-zimowym.

Wycieraczki i uszczelki
Sprawdźmy stan naszych wycieraczek i gdy trzeba, to wymieńmy je na nowe. To znacznie poprawi nie tylko komfort jazdy ale i zagwarantuje nam bezpieczeństwo. Gumowe dywaniki może nie są tak ładne jak welurowe ale pomogą w utrzymaniu czystości i estetyki w aucie. Wymieniając je więc w tym okresie możemy łatwiej pozbyć się wody i błota z naszego auta. Unikniemy w ten sposób zaparowanego auta. Wymieniamy płyn do spryskiwaczy na zimowy, który nie zamarza w temperaturze poniżej zera. Warto sprawdzić też uszczelki w oknach i drzwiach, żeby wilgoć nie dostawała się do samochodu powodując rozwój pleśni i grzybów oraz nieprzyjemny zapach.

Zadbaj o ciśnienie opon i ich wymianę

Kontrola ciśnienia opon oraz ich wymiana i szczególne zwrócenie uwagi na warunki pogodowe to podstawa, którą powinien stosować każdy kierowca. Gdy pojawią się jesienne poranne przymrozki wymieniamy opony na zimowe. Sprawdzamy oczywiście stan bieżnika – gdyż zużyta opona i przetarty bieżnik nie będą spełniać swoich funkcji. Sprawdzamy również układ hamulcowy w naszym samochodzie.

Sprawdź stan oświetlenia

Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania determinuje ich stan techniczny oraz właściwe ustawienie ich wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia a także natężenie emitowanego światła. Każda usterka może skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi albo przeciwnie - niesprawnymi światłami można wręcz „oślepić” nadjeżdżających z naprzeciwka. Obowiązkiem kierowcy jest zadbać o właściwe oświetlenie pojazdu. Obowiązkiem pieszego jest zadbać o własną widoczność.


Gdy akumulator odmawia współpracy

Nie ma nic bardziej stresującego niż poranna niemożność uruchomienia auta gdy spieszymy się do pracy lub do szkoły. Warto sprawdzić czy nasz akumulator nie jest już zbytnio wyeksploatowany i nie czekać do ostatniej chwili żeby wymienić go na nowy. Polecamy skorzystać z opinii specjalisty aby nasz samochód był sprawny.

Auto-Serwis SADEK zapewnia kompleksową obsługę w zakresie mechaniki, zarówno samochodów osobowych jak i dostawczych. Naszym klientom oferujemy całą gamę oryginalnych oraz zastępczych części zamiennych. Świadczymy usługi najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach. Prowadzimy serwis pogwarancyjny samochodów wszystkich marek. Dysponujemy najnowszym sprzętem komputerowym do diagnozy usterek samochodowych, a także przygotowujemy samochody do przeglądu rejestracyjnego. Posiadany również sezonową przechowalnię opon.

Zajmujemy się elektromechaniką pojazdów. Posiadamy wysokiej jakości tester elektroniki. Jeżeli wykonasz badanie techniczne w naszej stacji kontroli pojazdów to przez rok od dnia przeprowadzenia badania zobowiązujemy się do wykonania darmowej diagnostyki bezpieczeństwa twojego samochodu kiedy uznasz to za stosowne. Korzystaj z tej formy pomocy szczególnie podczas przejścia z eksploatacji jesiennej na zimową i z zimowej na wiosenną.

Od poniedziałku do czwartku po przeprowadzonym badaniu technicznym w naszej stacji kontroli pojazdów mycie samochodu gratis. Zapraszamy serdecznie.

Auto- Serwis Sadek, Wikielec 44E, Iława
tel/fax: 89 640-24-09 , 664-738-081, 604-286-586
Zapraszamy codziennie w godzinach od 7:00-18:00 oraz w soboty od 8:00-14:00.Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages