Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej we Frednowach

2017-09-08 13:30:40 (ost. akt: 2017-09-08 13:36:25)

Chronią dzieci, które dostaną szansę przechodzenia oświetloną drogą i po pasach.

Rok szkolny 2017/18 we Frednowach oznacza ogromne zmiany. Nastąpiła zmiana organizacji szkoły. Starsi uczniowie zostali przeniesieni do SP Franciszkowo. Młodsi, z klas I-III pozostali we Frednowach.
„Biedronki” i „Pszczółki”- czyli miejscowe przedszkolaki też się nigdzie nie przeniosły. Nowy rok szkolny rozpoczynają w zmniejszonym gronie, ale ze zwiększonymi nadziejami. Po pierwsze- szkoła stała się jeszcze bardziej bezpieczna. Spełniła warunki , związane z sześcioma standardami bezpieczeństwa i uzyskała stosowny certyfikat.

W dodatku wójt Harmaciński zadbał o to, by dodatkowo uatrakcyjnić drogę do miejscowej szkoły, podpisując stosowne dokumenty umożliwiające realizację projektu drogowego (oświetlenie drogi i uliczna „zebra”), co powinno nadać miejscowym drogom miejskiego szyku… Pani dyrektor Trzcińska z dumą o tym informuje, ponieważ certyfikat jest wynikiem pracy całego grona pedagogicznego i usprawni proces opiekuńczy w szkole, poprawiając jednocześnie stopień bezpieczeństwa uczących się we frednowskiej placówce dzieci. Oświetlone pasy drogowe nie tylko zwiększą bezpieczeństwo na drodze, ale i uprzyjemnią maluchom przechodzenie do szkoły.
Miejscowy proboszcz, ksiądz Maciej Pacynko zadbał w czasie Mszy świętej o błogosławieństwo Niebios, a pani minister Zalewska- o resztę dobrych zmian w szkole.

Rodzice, nauczyciele i uczniowie mają nadzieję, że dzięki temu nowy rok szkolny spełni oczekiwania wszystkich i okaże się dobry, owocny i atrakcyjny dla całej lokalnej społeczności frednowskiej, wilczańskiej i wiewiórowej, rozpoczynającej naukę w SP Frednowy.

Po uroczystych mowach powitalnych uczniowie rozeszli się do klas, by tam poznać swój nowy plan i podręczniki szkolne…I jak to się dzieje po wakacjach, kolejne dzwonki zaczęły oddzielać matematykę od polskiego czy rysunków….


B. Flis


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Szkolnictwo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages