Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

„Polscy podróżnicy” w drodze po wiedzę i trofea turystyczno-sportowe

2017-09-07 12:54:16 (ost. akt: 2017-09-07 12:59:21)

Autor zdjęcia: archiwum

Pierwszy dzwonek szkolny po wakacjach zawsze oznacza początek podróży w czasie ku wyznaczonym nowym celom do osiągnięcia. Rok 2017/2018 jest szczególnie ważny, bo wkracza w pierwszy etap realizacji reformy oświatowej.


Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 4 im Podróżników Polskich jest do niej świetnie przygotowana. W klasach czekają na społeczność szkolną tablice interaktywne, laptopy i sprzęt odtwarzający CD. W szkolnej bibliotece z niecierpliwością oczekują nowe podręczniki.

Nauczyciele przeszkoleni, prężą się z gotowością do realizacji nowych zadań oświatowych. Uczniowie stęsknieni do dawno nie widzianych przyjaciół, w nowo utworzonych klasach zaciekawieni urodą koleżanek czy umiejętnościami sportowymi kolegów. Jednym słowem — pora się żegnać z latem i rozpocząć określanie planów klasowych, turystycznych i towarzyskich na rok szkolny 17/18…

Uroczystość rozpoczęcia roku została podzielony na dwie części. Klasy młodsze stawiły się do szkoły na godzinę dziewiątą. Starszym dano szansę pospania o godzinę dłużej. Po oficjalnych uroczystościach powitalnych, wysłuchaniu przemówień i odśpiewaniu hymnu uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.
Każdy z zespołów uczniowskich omówił najważniejsze zasady – w tym i bezpieczeństwa, przeanalizował plan zajęć i wymienił najważniejsze wiadomości powakacyjne. Potem uczniowie rozeszli się do domów, a grono pedagogiczne — na kolejną radę, związaną z wprowadzaną reformą szkoły.

B. Flis
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages