Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Ostatni weekend wakacji obfitował w wypadki i kolizje

2017-09-05 16:00:13 (ost. akt: 2017-09-05 14:22:23)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Od ubiegłego piątku do niedzieli 3 września policjanci w powiecie iławskim prowadzili działania pn. „Bezpieczny weekend - ostatni weekend wakacji”.

W tym czasie na funkcjonariusze na terenie powiatu iławskiego interweniowali 137 razy,  w tym 34 w związku z ruchem drogowym.

Do najpoważniejszych w skutkach zdarzeń drogowych doszło już w piątek (01.09.2017 r.).
Pierwszy wypadek miał miejsce na trasie Rąbity – Śliwa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca ciężarowym volkswagenem 45-latka na łuku drogi przebiegającym w prawo, nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawe pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierująca doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie. Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Do kolejnego wypadku doszło również w piątek, w godz. wieczornych, na trasie Stradomno – Laseczno.  31 – letni kierujący oplem po wyjściu z łuku drogi przebiegającym w lewo, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z kierującym fordem. Kierowcy i pasażerka zostali przetransportowani do szpitala w Iławie. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało, że kierujący byli trzeźwi.

Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 15 kolizji,  w tym jednej z udziałem nietrzeźwego kierującego. 26 – latek jadąc motorowerem na skrzyżowaniu z drogą  pierwszeństwem przejazdu, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu audi doprowadzając do zderzenia między pojazdami. Mieszkaniec gminy Lubawa został przetransportowany do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że 26 – latek ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie minionego weekendu iławscy policjanci prowadzili działania „Bezpieczny weekend-ostatni weekend wakacji”, a w niedzielę dodatkowo działania „Prędkość”. Łącznie w okresie 3 ostatnich dni funkcjonariusze powiatu iławskiego skontrolowali 202 pojazdy. Za popełnione wykroczenia na drodze nałożyli na kierujących 58 mandatów karnych, w tym aż 41 za przekroczenie dozwolonej prędkości. W 5 przypadkach skierowali do sądu wnioski o ukaranie. Za niestosowanie środków bezpieczeństwa ruchu drogowego (pasy, foteliki) policjanci ukarali mandatami karnymi 3 kierowców.

Dla dwóch kierowców policyjna kontrola drogowa zakończyła się utratą prawa jazdy. 25 – latek kierując renaultem jechał przez Jędrychowo z prędkością 102 km/h, a tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 52 km/h. Kolejnego kierowcę zatrzymali policjanci w Biskupiczkach.  24 – latka  jechała  peugeotem przez obszar zabudowany z prędkością 110 km/h. Kierowcy obu pojazdów  zostali  ukarani mandatami i punktami karnymi, a ponadto funkcjonariusze zatrzymali im uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Podczas minionego weekendu nie obyło się także bez interwencji domowych, a było ich 25. Policjanci w 2 przypadkach  zatrzymali awanturników,  którzy noc spędzili w policyjnym areszcie. Niestety, podobnie jak większość sprawców domowych awantur, oni również byli pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze także wielokrotnie reagowali na zgłoszenia związane z pijanymi, leżącymi osobami. Mężczyźni odnajdywani byli w okolicach sklepów, na klatkach schodowych oraz przy głównych ulicach. Żaden z ich nie był w stanie poruszać się o własnych siłach.  Policjanci w obawie o ich życie i zdrowie przekazywali ich pod opiekę najbliższych lub doprowadzali do jednostki. Teraz wszystkie pijane osoby będą musiały odpowiedzieć za popełnione wykroczenia.

Ostatnie trzy dni to także praca policjantów na wodzie na rzecz bezpieczeństwa  osób wypoczywających na jeziorze Jeziorak. Patrol wodny wraz z strażakami OSP Iława  podczas minionego weekendu zabezpieczał regaty żeglarskie „O Błękitną Wstęgę Jezioraka”.
Policjanci dbali też o bezpieczeństwo podczas gminnych dożynek w Kisielicach i Ulnowie oraz Święta Plonów w Zalewie.

Wszystkie imprezy odbyły się bez większych zakłóceń ponieważ współpraca ze służbami porządkowymi organizatorów imprez pozwoliła szybko reagować na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości.

Zdaniem funkcjonariuszy „Bezpieczny weekend-ostatni weekend” można zaliczyć do spokojnych i bezpiecznych, zwłaszcza pod kątem realizowanych interwencji, których było znacznie mniej niż analogicznym okresie roku poprzedniego (2016 r. – 184 interwencje).
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages