środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Iławski Klub Kyokushin Karate zaprasza na treningi. Dziś pierwsze zajęcia!

2017-09-04 14:51:46 (ost. akt: 2017-09-04 13:58:48)
W iławskim klubie karate mogą trenować już nawet 4-latkowie

W iławskim klubie karate mogą trenować już nawet 4-latkowie

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

— Jak co roku chcielibyśmy zaprosić na kolejny sezon treningowy do naszego klubu. Zajęcia odbywają się w iławskiej Budowlance przy ul. Kopernika 8a — mówi Tomasz Gąska. — To już 17 rok jak trenujemy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Wychowaliśmy i trenują z nami na co dzień mistrzowie i mistrzynie Czech oraz Białorusi — kusi sensei.

Na treningi zapraszamy już od dziś, tj. od 4 września. Zajęcia będą odbywać się tradycyjnie w poniedziałki i środy w małej sali gimnastycznej ZS im. Bohaterów Września 1939 roku, czyli w Budowlance. Na godzinę 16.00 (do 17.30) zapraszamy młodzież i dorosłych. Natomiast czas pomiędzy 17.30 a 18.30 zarezerwowany jest dla dzieci od lat 4 do 14.

— Poćwiczyć może każdy, czy to dla sportu, dla zdrowia czy silniejszej psychiki, bo ta dyscyplina daje naprawdę dużo radości z pokonywania swoich słabości i przygotowuje do trudnych chwil w codziennym życiu — mówi Tomasz Gąska, założyciel i trener w IKKK.

Na zajęciach oprócz oczywiście elementów karate będzie można poćwiczyć różnego rodzaju systemy treningowe, począwszy od prostych ćwiczeń rozgrzewających skończywszy na cross-ficie czy tabatach. Będzie także dużo gier i zabaw dla najmłodszych, uczących pracy nad sobą i w grupie oraz ćwiczenia samokontroli czy dyscypliny i poszanowania młodszego czy starszego kolegi.

— Nauczymy się też trudnej sztuki rywalizacji sportowej, jaką jest umiejętność przegrywania i wygrywania. Nie zapominamy także o nauce, skąd przybyło do nas karate. Kultura japońska to codzienne zgłębianie tych wartości, jakie daje nam obcowanie z jej zasadami, czyli życzliwością, uprzejmością, szacunkiem dla rodziców, dziadków, wspieraniem i opieką nad słabszymi. Niestety, są to wartości coraz częściej zapominane w dobie wyścigu i gonitwie w naszej europejskiej kulturze — słusznie zauważa Tomasz Gąska.
Numer telefonu do senseia: 602 703 383. Zapraszamy na treningi!

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages