Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Lody Zecha: to miejsce gdzie lody się nie tylko sprzedaje, ale przede wszystkim produkuje

2017-08-31 11:05:00 (ost. akt: 2017-08-31 11:31:44)
Aleksandra Zecha 31 lat temu nie spodziewała się, że jej nazwisko stanie się w Iławie tak rozpoznawalną marką, dziś jest z tego dumna

Aleksandra Zecha 31 lat temu nie spodziewała się, że jej nazwisko stanie się w Iławie tak rozpoznawalną marką, dziś jest z tego dumna

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Jedyne takie miejsce w Iławie! Wyszukane smaki, uwielbiane przez iławian i nie tylko - tak w skrócie można opisać lodziarnię u "Zechy". Nie wszyscy z pewnością wiedzą, że to jedyna lodziarnia w Iławie, gdzie lody się produkuje...


Nasz wakacyjny Plebiscyt „Najlepsze lody w mieście” dobiegł końca. Zdecydowanym wygranym okazały się Lody „Zecha”, zdobywając 240 głosów. Serdecznie gratulujemy.


Lody "Zecha” są zatem Najlepszą Lodziarnią, a właściwie lodziarniami w mieście, bowiem dysponuje dwoma punktami. Pierwszy, główny znajduje się przy ul. Jana III Sobieskiego (przy wiadukcie) a drugi przy ul. Niepodległości w Iławie. Tak jak zapowiadaliśmy nagrodą w Plebiscycie będzie artykuł o firmie, co też czynimy.

Jedyne takie miejsce w Iławie! Wyszukane smaki uwielbiane przez iławian i nie tylko - tak w skrócie można opisać lodziarnię u "Zechy". Długie kolejki przy lodziarni są już stałym elementem miejskiego krajobrazu. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest ministawik z kolorowymi rybkami. Popularność lodziarni ściśle wiąże się jednak ze smakiem deserów lodowych, które są w niej oferowane. Naturalne, produkowane na miejscu lody robią w mieście prawdziwą furorę. Lodów gałkowych w mieście jest sporo, ale w żadnym innym miejscu nie są one produkowane na miejscu, co jest niewątpliwym atutem.
— Prowadzimy nasz biznes od 31 lat – mówi Aleksandra Zecha, właścicielka lodziarni. — Kiedy zdecydowaliśmy się, że rezygnujemy z kurczaków z różna i nastawiamy się na desery lodowe, rozpoczęliśmy konkretne działanie. Remont lokalu, zakup maszyn do produkcji lodów. A jest to sprzęt firmy Carpigiani, najwyższej jakości i najpopularniejszy we Włoszech. Mamy na stanie zatem pasteryzator, frezer i szokownik oraz lodówki i zamrażarki. Ale zanim doszło do tego zakupu przeszłam intensywne szkolenie w zakresie produkcji lodów. Specjalnie wyjeżdżałam w tym celu do Włoch, bo jak wiadomo tam lody są najlepsze. Obserwowałam, jak wygląda ich produkcja od początku aż do wystawienia ich na sprzedaż. Gościliśmy także Włocha w naszej lodziarni i szkolił nas w tym zakresie, tu na miejscu.
Na tę chwilę oferujemy osiem smaków lodów, m.in. czekoladowe, ciasteczkowe i pistacjowe – uwielbiane przez najmłodszych, waniliowe, sherry mania, i owocowe - kontynuuje właścicielka lodziarni. — Proponujemy także sorbety owocowe, które cieszą się coraz większą popularnością. W ofercie mamy także dobrą kawę. Serdecznie wszystkich zapraszam do naszej lodziarni.

Lodziarnia Lody "Zecha" czynna jest tylko w sezonie od 1 kwietnia do 30 września.


Drugie miejsce w plebiscycie: "Lodzio-Miodzio"

Drugie miejsce w Plebiscycie zajęła lodziarnia „Lodzio-Miodzio”, zdobywając 31 głosów. Jeden, honorowy, głos został oddany na „Lody Bonano” w Iławie, która to lodziarnia zajęła tym samym trzecie miejsce.
Serdecznie wszystkim gratulujemy!


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages