Jeziorak i Unia z awansami do kolejnej rundy WPP [SKRÓTY MECZÓW, ZDJĘCIA]

2017-08-31 09:01:04(ost. akt: 2017-08-31 09:57:05)
Przy piłce Daniel Madej (Jeziorak Iława)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Na stadionach województwa warmińsko-mazurskiego rozegrano wczoraj (środa, 30 sierpnia) mecze II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. W najbardziej nas interesujących spotkaniach Jezioraka Iława pokonał na swoim terenie SKS Szczytno, a Amex Bączek Unia Susz— też u siebie — ograła Motor Lubawa. Losowanie par 1/8 finału odbędzie się w piątek 1 września, o godzinie 15:00 w siedzibie WMZPN.

Jeziorak Iława — SKS Szczytno 7:0 (2:0)
1:0 — Łukasz Suchocki (6), 2:0 — Daniel Madej (45), 3:0 — Łukasz Suchocki (63), 4:0 — Wojciech Figurski (75), 5:0 — Wojciech Figurski (77), 6:0 — Łukasz Święty (82), 7:0 — Marcin Żarnoch (90, sam.)

JEZIORAK: Jędrzejewski — Kowalski, Kressin (65 Foj), Kaszlewicz, Słomski, Parulis, Madej (69 Wantowski), Suchocki, Krajewski (56 Galas), Figurski, Kuchnik (63 Święty)
SKS: Wardecki — Kuchna (46 Sachajczuk), Świercz (68 Głowacki), Żarnoch, Trzebiński, Chorążowicz, Nasiadka, Balcerzak, Woźniak, Kulesik (68 Kwiatkowski), Wnuk (46 Komorowski)

Zawodnicy Jezioraka odprawili kolejnego przeciwnika w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Iławianie dość łatwo uporali się z rywalem ze Szczytna. Festiwal strzelecki rozpoczął już w 6 min Łukasz Suchocki, zakończył również popularny ,,Suchy”, ale po jego strzale zawodnik gości niefortunnie skierował futbolówkę do własnej bramki i był to raczej gol samobójczy. W sumie mecz jednostronny, widać było siłę Jezioraka, aczkolwiek do przerwy odnotowano tylko dwa trafienia. Goście praktycznie ani razu poważnie nie zagrozili bramce Kamila Jędrzejewskiego.

Po meczu trener Wojciech Figurski powiedział:
— Wygraliśmy bardzo pewnie. W pierwszej połowie przeciwnik walczył i choć był w opałach to spisywał się dzielnie. Po golu Daniela Madeja już było nam łatwiej zdobywać kolejne bramki. Jestem zadowolony, że obyło się bez kartek i kontuzji. Z tego spotkania można być zadowolonym. Cieszę się, że awansowaliśmy do kolejnej rundy WPP, chciałbym żebyśmy wylosowali przeciwnika z którym jeszcze nie graliśmy, byłaby okazja do zmierzenia się z jakimś ciekawym rywalem.

SKRÓT MECZU JEZIORAK — SKS SZCZYTNO
Publikujemy dzięki uprzejmości JeziorakTV

Amex-Bączek Unia Susz — Motor Lubawa 2:1 (1:1)
1:0 — Kowalczyk (18), 1:1 — Tomkiewicz (36), 2:1 — Karczewski (87)
UNIA: Puwalski — Gerych (51 Hanas), Wiśniewski, Górski (76 Kwiatkowski), Laskowski, Kołakowski, Krause, Lewandowski (51 Kruczkowski), Manthey, Kowalczyk (63 Staniec), Karczewski

Suska Unia do rywalizacji pucharowej ma dość luźne podejście (dużo ważniejsza jest liga), jednak nie oznacza to, że drużyna trenera Jarosława Płoskiego odpuściła sobie wczorajszy mecz z Motorem. Wręcz przeciwnie: suszanie po ciekawym widowisku wygrali 2:1.
— Pierwsza bramka padła w 18 minucie meczu po rzucie karnym skutecznie wykorzystanym przez Aleksandra Kowalczyka. Sędzia boczny dopatrzył się w polu karnym ręki u gracza Motoru — mówi Bogdan Nerowski, kierownik Unii.
Goście — dość szczęśliwie — wyrównali w 36 minucie. Marek Gerych zgubił piłkę na 40 metrze przed swoją bramką, a lubawianie ruszyli z kontrą. Jakub Górski próbował jeszcze ratować sytuację interweniując wślizgiem, jednak piłka tak niefortunnie odbiła się od nóg Pawła Tomkiewicza, że przelobowała bramkarza Unii.

Losy spotkania i awansu rozstrzygnęły się w ostatnich minutach meczu, a gol padł po akcji duetu byłych zawodników GKS-u Wikielec, ba — kolegów z jednego iławskiego osiedla.
Adam Kołakowski podał piłkę do Marcina Karczewskiego, a doświadczony napastnik "położył" bramkarza i strzałem z wewnętrznej części stopy pokonał golkipera Motoru — relacjonuje Nerowski.

Wart uwagi jest kolejny już występ w barwach Unii, po ligowym debiucie w wyjazdowym meczu z MKS-em Korsze, niespełna 17-letniego Jonasza Lewandowskiego.

SKRÓT MECZU UNIA — MOTOR
Publikujemy dzięki uprzejmości KS Unia Susz

•••
Kolejna runda Wojewódzkiego Pucharu Polski już w środę 13 września. Będą w niej uczestniczyć zwycięskie drużyny z II rundy oraz zespoły III ligi według stanu na sezon rozgrywkowy 2017/2018.
Jak nam przekazał dziś Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, na tym etapie przy losowaniu jeszcze będzie brany pod uwagę podział geograficzny, więc nasze ekipy (Jeziorak, Unia, GKS Wikielec) nie będą raczej musiały jechać na wschód województwa.