Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Dożynki Parafialne w Woli Kamieńskiej 2017 za nami

2017-08-28 13:37:47 (ost. akt: 2017-08-28 13:49:02)

Autor zdjęcia: Gmina Iława

Kapryśna pogoda nie odstraszyła mieszkańców gminy Iława od wzięcia udziału w Dożynkach Parafialnych w Woli Kamieńskiej. Odbyły się one w minioną niedzielę.


Wśród uczestników uroczystości nie zabrakło: wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, zastępcy wójta Bogusława Wylota,  starosty powiatu Iławskiego Marka Polańskiego oraz  radnych i sołtysów z gminy Iława. Nie zawiedli również mieszkańcy sołectwa Wola Kamieńska oraz licznie przybyli goście.
Dożynki rozpoczęły się polową mszą świętą. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie w Woli Kamieńskiej zaprezentował się zespół „Grasz-Band”, który jak zwykle dał niezapomniany koncert. Następnie wystąpił zespół Disco-Polo „Densi” z Suwałk.

Organizatorzy zadbali również o strawę dla ciała. Była przygotowana pyszna grochówka, pajdy chleba ze smalcem wraz z nieodłącznym ogórkiem kiszonym oraz pieczony na rożnie prosiak. Z całą pewnością nikt z Woli Kamieńskiej tego dnia nie wrócił do domu głodny.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach Dożynek. Największym powodzenie cieszył się zamek dmuchany, były również przejażdżki na kucykach i gry, zabawy oraz animacje przygotowane przez instruktorów z Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.

Organizatorami Dożynek Parafialnych w Woli Kamieńskiej byli: Sołtys Sołectwa Wola Kamieńska Beata Grzechnik wraz z Radą Sołecką, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa, Wola Kamieńska,  Parafia św. Andrzeja Boboli w Iławie, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Patronat nad Dożynkami objął Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Źródło: Gmina Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages