Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

W PPJK może wystartować każdy żeglarz! Wraca klasa Open

2017-08-24 16:53:30 (ost. akt: 2017-08-24 19:39:29)
Regaty PPJK mają służyć integracji żeglarskiej braci, tu akurat za sterami iławianin Wojciech Duda

Regaty PPJK mają służyć integracji żeglarskiej braci, tu akurat za sterami iławianin Wojciech Duda

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Przez najbliższe dwa weekendy na wodach Jezioraka będą odbywały się zmagania żeglarzy z różnych klas. Zarówno eliminacje Pucharu Polski Jachtów Kabinowych (26-27 sierpnia), jak i regaty "O Błękitną Wstęgę Jezioraka" (2-3 września) mają długoletnią tradycję i cieszą się dużą popularnością wśród wodniaków.

Z tego, co już się zorientowaliśmy i co przekazał nam Stanisław Kasprzak z przystani Pod Omegą, co niektórzy żeglarze chyba połączyli sobie te dwie oddzielne imprezy w jedną i już dzwonili do biura regat, aby zapisać się do wyścigu "O Błękitną Wstęgę Jezioraka". Tymczasem najpierw odbędzie się popularna "PePeJotKa".
Dlatego po raz kolejny wyjaśniamy, żeby się komuś przypadkiem nie pokićkało: w najbliższy weekend (26-27 sierpnia) na Jezioraku odbędzie się eliminacja Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, a do regat "O Błękitną Wstęgę Jezioraka" dojdzie tydzień później (2-3 września; zapraszamy do uczestnictwa — szczegóły TUTAJ).

•••
Zatem w najbliższą sobotę i niedzielę na wodach Jezioraka odbędą się eliminacje do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych "O Żeglarski Puchar Iławy 2017". Zachęcamy do udziału, tym bardziej, że tegoroczne regaty rozegrane zostaną nie tylko w tradycyjnych klasach T1, T2 i T3, ale także w klasie Open, która ponownie powraca po wielu latach do iławskich eliminacji PPJK.

— W klasie tej mogą startować wszystkie jachty niezależnie od typu, jak i powierzchni ożaglowania czy liczby członków załogi. Celem rozgrywek tej klasy jest zabawa sportowa tych żeglarzy, którzy na co dzień nie startują w klasach mieszczących się w rywalizacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych czyli klasach T. Tegoroczna edycja w klasie Open będzie rywalizowała o Złoty Dzwon Portu „Pod Omegą” w Iławie — tłumaczy Stanisław Kasprzak.

Zgłoszenia
Zgłoszenia do regat Pucharu Polski Jachtów Kabinowych przyjmowane będą w piątek (25.08) w godz. 17-22, a także w sobotę (26.08) w godz. 7.30-8.00, na drukach, które można pobrać na stronie internetowej podomega.pl.
Istnieje też możliwość wysłania ich drogą elektroniczną na adres e-mail: podomega@podomega.pl. Zgłoszenia nadesłane w ten sposób uzyskają status aktywnych z chwilą wniesienia opłaty startowej w biurze regat, które będzie znajdować się w Przystani Żeglarskiej PHGT „Pod Omegą" przy ul. Sienkiewicza 24 w Iławie.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Adr #2313937 | 153.19.*.* 25 sie 2017 10:03

    I na zdjęciu każdy żeglarz iławki

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages