Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Resocjalizacja poprzez pracę — osadzeni byli żywo zainteresowani tym, co może ich spotkać

2017-08-23 13:06:47 (ost. akt: 2017-08-23 13:11:28)
Rozmowę z osadzonymi przeprowadzili zastępcy dyrektora ppłk Jerzy Trzciałkowski i kpt. Piotr Rutkiewicz

Rozmowę z osadzonymi przeprowadzili zastępcy dyrektora ppłk Jerzy Trzciałkowski i kpt. Piotr Rutkiewicz

Autor zdjęcia: kpt. Magdalena Socha

Zakład Karny w Iławie coraz bliżej jest sfinalizowania zadań nałożonych przez program rządowy „Praca dla więźniów”.

Już niedługo iławski Zakład Karny czeka poważne przedsięwzięcie związane z rozpoczęciem budowy hali produkcyjno-montażowej. Dlatego szybko podjęto kroki związane z wytypowaniem potencjalnych kandydatów do pracy.
— Chcemy mieć pewność dokonania rzetelnego doboru pracowników. Dostrzegamy potrzebę zrealizowania stosownych przeszkoleń i kursów w czasie przewidzianym do powstania na terenie naszej jednostki hali — podkreśla dyrekcja.

Na początku sierpnia na terenie hali sportowej Zakładu Karnego w Iławie odbyło się spotkanie o roboczym charakterze z potencjalnie wyodrębnionymi osadzonymi. Osobami wobec których podjęcie pracy na rzecz kontrahenta zewnętrznego, ale na terenie ścisłym jednostki penitencjarnej, miałoby szczególne znaczenie w planowanych oddziaływaniach penitencjarnych.

Rozmowę z osadzonymi przeprowadzili zastępcy dyrektora ppłk Jerzy Trzciałkowski i kpt. Piotr Rutkiewicz przy współudziale wychowawców penitencjarnych prowadzących oddziaływania resocjalizacyjne oraz funkcjonariuszy odpowiedzialnych za dział zatrudnienia.
W trakcie prowadzonej dyskusji dyrekcja przedstawiła zamierzenia związane z koniecznością merytorycznego przygotowania zainteresowanych zatrudnieniem. Omówili przewidywaną formę edukacji, ewentualny udział w stażach zawodowych, a także charakter pracy, formę zatrudnienia i wpływ na przebieg resocjalizacji. Odpowiadali także na pytania osadzonych związane z przewidywanym zatrudnieniem.

Osadzeni byli żywo zainteresowani tym co może ich spotkać. Panowie dyrektorzy wskazali na potrzebę podejmowania omówionej aktywności z perspektywy korzyści osobistych, jak i społecznych.

Tekst: kpt. Magdalena Socha
rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Iławie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages