Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Złodziej-recydywista został złapany przez lokatorów pensjonatu, który okradał

2017-08-22 09:14:26 (ost. akt: 2017-08-22 09:24:04)
Zdjęcie ilustracyjne (zakład karny w Iławie)

Zdjęcie ilustracyjne (zakład karny w Iławie)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Do policyjnej celi trafił 49-letni mężczyzna, który w ubiegły czwartek włamał się do jednego z pensjonatów na terenie powiatu iławskiego. W osiągnięciu celu przeszkodzili mu jednak lokatorzy, którzy ujęli włamywacza. Ten jednak nie chciał tak łatwo zrezygnować ze swojego łupu i użył w stosunku do nich gazu łzawiącego. Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora i policjantów zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Zdarzenie miało miejsce w ostatni czwartek (17.08.17), we wczesnych godzinach rannych, w jednym z pensjonatów na terenie powiatu iławskiego. 49-letni mężczyzna po podważeniu okna pokoju dostał się do jego wnętrza, skąd dokonał kradzieży portfela, karty kredytowej, dokumentów oraz innych wartościowych przedmiotów.

Spowodowany przez niego hałas obudził jednak mieszkańców pokoju. Złodziej zatrzymany przez nich na gorącym uczynku nie zamierzał rezygnować ze swojego łupu i próbował zbiec, używając przemocy fizycznej i gazu łzawiącego wobec pokrzywdzonych. Mieszkańcy udaremnili mu jednak ucieczkę i przekazali podejrzanego policji.

Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Ponieważ czynu tego dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, grozi mu teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora i policji zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages