Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Sierpniowy długi weekend w statystykach policyjnych

2017-08-16 15:57:14 (ost. akt: 2017-08-16 16:02:39)
Zdjęcie jest ilustracja do tekstu

Zdjęcie jest ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Od piątku11 sierpnia do wtorku 15 sierpnia włącznie policjanci odnotowali 15 zdarzeń drogowych, w tym 13 kolizji i 2 wypadki drogowe. Wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierowców, którzy prowadzili po alkoholu oraz jednego nietrzeźwego sternika.

Policyjne działania „Sierpniowy weekend” rozpoczęły się już w piątek (11.08) i trwały do późnych godzin we wtorek (15.08).
Zwrócono baczną uwagę m.in. na prędkość poruszających się pojazdów, sposób przewożenia dzieci, stosowanie pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów a także  stan trzeźwości kierujących.

Odnotowano w tym okresie 15 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadki i 13 kolizji. Co najważniejsze – nikt nie zginął, natomiast 4 osoby odniosły obrażenia.


Do najpoważniejszego w skutkach wypadku doszło w sobotę (12.08) na drodze Wiśniówek – Jawty Wielkie. Kierujący renault 26-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Zarówno kierowca pojazdu jak i pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. 26-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia.

Niestety, pomimo wielu apeli, nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serca policyjne przestrogi i rozsądek zamienili na brawurę i brak wyobraźni. 

Od piątku do wtorku włącznie policjanci skontrolowali 391 pojazdów, a za popełnione wykroczenia drogowe nałożyli 154 mandaty karne, z czego aż 116 na kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenia skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu rejonowego. Za niestosowanie środków bezpieczeństwa ruchu drogowego w pojazdach (pasy, foteliki) ukarano 7 kierujących. Policjanci ujawnili również 9 pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego. 

W poniedziałek (14.08) funkcjonariusze iławskiej drogówki na drodze W-536 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volvo. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 81 km/h jadąc  przez Rodzone z prędkością 131 km/h. 19-latek ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi, a ponadto funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. 

W ciągu długiego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 5 nietrzeźwych, którzy zdecydowali się prowadzić swój pojazd po alkoholu, w tym 4 kierowców oraz  sternika.
W sobotę (12.08) około godziny 15:00 na jeziorze Jeziorak w rejonie m. Szałkowo, podczas kontroli, patrol wodny sprawdził trzeźwość mężczyzny, który sterował łodzią motorową. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że sternik ma 1,3 promila alkoholu w organizmie. Na łodzi znajdowała się jeszcze trójka pasażerów. Mężczyzna poniesie teraz taką samą odpowiedzialność karną jak za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Wśród nietrzeźwych na drogach powiatu iławskiego niechlubnym rekordzistą okazał się 59-letni mieszkaniec gminy Iława. Został zatrzymany przez policjantów w miejscowości Kamień Mały, a badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że jechał rowerem mając ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages