Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Port "Pod Omegą" zaprasza na Puchar Polski Jachtów Kabinowych

2017-08-11 11:30:23 (ost. akt: 2017-08-11 10:10:33)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora. Port "Pod Omegą"

Jak co roku pod koniec sierpnia przybywają do Iławy, na jezioro Jeziorak, załogi jachtów biorących udział we współzawodnictwie Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Regaty „O Żeglarski Puchar Iławy” Puchar Polski Jachtów Kabinowych w Iławie już 25-27 sierpnia.

Tegoroczne regaty odbędą się w dniach 25.08. – 27.08.2017 r. Portem regat jest przystań żeglarska „Pod Omegą” w Iławie, ul. Sienkiewicza 24.

21 lat tradycji

W tym roku regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych jest rozgrywany po raz XXII i jest to najstarszy cykl regat żeglarskich w Polsce. Żeglarski Puchar Iławy 2017 r. w Iławie organizowany jest od dwudziestu jeden lat.
Przez ten czas udział w imprezie wzięło kilkaset jachtów wraz z żeglarzami rywalizującymi w poszczególnych klasach łodzi o tytuł najlepszego sternika i załogi Polski. Brać żeglarska tworzy wspaniały żeglarski klimat, jak również wysoki poziom sportowej rywalizacji. Niniejsza impreza skupia największą reprezentacje ludzi uprawiających żeglarstwo w Polsce, a także prezentuje cały sektor budowniczych łodzi, które rywalizują w poszczególnych klasach.

— Organizowane przez naszą firmę regaty zostały kilkakrotnie wyróżnione przez czasopisma żeglarskie jako Regaty Roku w Polsce - mówi Stanisław Kasprzak, właściciel Portu "Pod Omegą" w Iławie. — Udział w naszych regatach biorą aktualni i byli mistrzowie świata, jak i Europy, ponadto startują także firmowe zespoły reklamujące stocznie oraz producentów branży żeglarskiej.

Tytuły
W całej historii regat PPJK dość znaczący udział mają przedstawiciele żeglarstwa Pojezierza Iławskiego. Tytuł Mistrza Polski PPJK zdobyły załogi:
w 2007 – załoga jachtu – ze sternikiem Ryszardem Osmańskim
w 2010 – załoga jachtu – ze sternikiem Karolem Górskim
w 2015, 2016 – załoga jachtu – Zalewo z sternikiem Piotrem Matwiejczukiem.

Kategoria open wraca po wielu latach

Tegoroczne regaty rozegrane zostaną w klasach: T-1 ,T-2 ,T-3 i w klasie Open, która ponownie powraca po wielu latach. W klasie tej mogą startować wszystkie jachty nie zależnie od typu, jak i powierzchni ożaglowania czy liczby członków załogi. Celem rozgrywek tej klasy jest zabawa sportowa tych żeglarzy, którzy na co dzień nie startują w klasach mieszczących się w rywalizacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych czyli klasach T. Tegoroczna edycja w klasie Open będzie rywalizowała o Złoty Dzwon Portu „Pod Omegą” w Iławie.

Spotkanie integracyjne żeglarzy
Regaty to także okazja do spotkania integracyjnego branży żeglarskiej, kiedy to podczas żeglarskiego wieczoru (26.08.2017 r.) jest możliwość zawarcia kontaktów, przekładających się na rozwój i współprace w szeroko pojętej branży wodniackiej.
Tegoroczny wieczór żeglarski będzie połączeniem dobrej muzyki z obrazem przedstawianych filmów o ekstremalnych żeglarskich wyczynach żeglarzy na świecie.
Zapraszamy wszystkich żeglarzy, którzy będą na Pojezierzu Iławskim do udziału w regatach żeglarskich „O Żeglarski Puchar Iławy”.


red. mr

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages