Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Początek sierpnia okazał się bardzo pracowity dla strażaków

2017-08-08 09:39:49 (ost. akt: 2017-08-08 09:58:41)

Reanimacja nieprzytomnego człowieka, usuwanie zwisających konarów drzew, pożar budynku gospodarczego, kombajnu, pomoc w otwarciu drzwi. Były także fałszywe alarmy...

1 sierpnia Iława, ul Bandurskiego – otwarcie drzwi do mieszkania, w którym przebywa starsza osoba.
Ławice – pęknięta rura zalewająca piwnicę była powodem interwencji strażaków w jednym z budynków mieszkalnych w Ławicach.

2 sierpniaPółwieś – konar drzewa blokujący drogę.
Susz – konar drzewa na jezdni.
Rudzienice – zwisający konar nad jezdnią stwarzał zagrożenie dla przejeżdżających pojazdów – podczas działań konieczne było użycie strażackiego podnośnika.
Iława ul. Andersa – alarm wywołany z czujki systemu detekcji pożaru postawił na nogi strażaków iławskiej JRG – na szczęście zadziałanie czujki okazało się jedynie błędnym wskazaniem zagrożenia.
Iława Lipowy Dwór – pożar budynku gospodarczego, w którym zamagazynowane były trociny, pył drzewny oraz siano i słoma. Strażacy przez prawie cztery godziny zmagali się z pożarem. Nie doszło do przeniesienia się ogna na sąsiednie budynki. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy iławskiej JRG oraz strażacy z OSP Iława.

3 sierpniaUlnowo – pożar kombajnu. Sezon żniwny ruszył w ostatnich dniach pełną parą, więc takie interwencje mogą zdarzać się coraz częściej. W tym przypadku zgłoszenie dotyczyło pożaru w komorze silnika. Mimo, że kombajn nie uległ spaleniu to uszkodzone wiązki elektryczne i osprzęt silnika właściciel wycenił na 20 tyś zł.. 
Warto zadbać o bezpieczeństwo podczas prac żniwnych, sprawne gaśnice użyte 
w początkowej fazie pożaru mogą zapobiec poważnym stratom.
Lubawa – ul. Kupnera – kolejne zadziałanie czujki pożarowej tym razem w obiekcie hotelu - to również był fałszywy alarm z urządzeń wykrywczych.


4 sierpnia Franciszkowo – pożar samochodu ciężarowego. Piątek okazał się niezwykle pracowity dla strażaków z powiatu iławskiego. Do dyżurnego straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego. W momencie dojazdu strażaków ciągnik siodłowy oraz naczepa, w której przewożona była makulatura objęte były całkowicie płomieniami. Przez dłuższy czas strażacy używając piany gaśniczej gasili i następnie dogaszali pojazd i jego ładunek. Droga krajowa była zamknięta do późnych godzi wieczornych, aż do momentu, w którym przy użyciu ciężkiego sprzętu usunięto makulaturę oraz pojazd z jezdni i uprzątnięto pozostałości po pożarze. 
W działaniach trwających dwanaście godzin udział brało dwudziestu czterech strażaków.
Trupel – konar drzewa na jezdni.
Susz ul. Koszarowa – zadymienie w piwnicy budynku wielorodzinnego. Powodem interwencji były palące się kartony w pomieszczeniu piwnicznym. Nikt w tym zdarzeniu nie został poszkodowany, a strażakom szybko udało się zlokalizować i ugasić pożar.
Iława – Park miejski – nadłamany konar zagrażał przechodniom. Strażacy przy użyciu podnośnika usunęli zagrożenie.
Iława – Lipowy Dwór – strażacy wezwania zostali do dogaszenia pojawiających się zarzewi ognia, które powstawały w miejscu pożaru budynku gospodarczego w dniu 2 sierpnia.

5 sierpnia – Iława ul. Produkcyjna – kolejny pożar kombajnu.
Matyty – pożar pojemnika na makulaturę.


6 sierpniaSampława Droga Krajowa nr 16 – zderzenie dwóch samochodów osobowych. Mimo, że kierowcy sami opuścili pojazdy przed przybyciem strażaków, 
to jednak zabrani zostali przez ratowników medycznych do iławskiego szpitala. Droga przez niemal godzinę była nieprzejezdna.

7 sierpniaZielkowo – reanimacja mężczyzny. Druhowie z OSP Zielkowo zgłosili do dyżurnego iławskiej straży informacje o tym, że wraz z ratownikami medycznym prowadzą reanimację starszego mężczyzny. Mężczyzna nieprzytomny 
z przywróconym oddechem i krążeniem przewieziony został natychmiast 
do iławskiego szpitala.
Gutowo – pożar prasy belującej i rżyska. Podczas prac polowych zapaliła się prasa belująca oraz rżysko. W momencie dojazdu strażaków maszyna całkowicie objęta był płomieniami. Równocześnie gaszono palącą się prasę oraz rżysko. Mimo, że strażacy szybko uporali się z pożarem maszyny uległa ona – Lubawa ul. Warszawska – pożar samochodu osobowego na jednym z parkingów przy ulicy Warszawskiej. Spłonęła cała komora silnika, na szczęście obok płonącego samochodu nie było innych aut.
Łążyn – potrącenie mężczyzny.
Iława ul. Marii Skłodowskiej – Curie – pożar sprasowanej makulatury.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages