środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Policja ukarała 20 pieszych i 3 kierowców, którzy nie ustąpili piewszeństwa

2017-08-07 09:55:38 (ost. akt: 2017-08-07 10:00:54)

Policjanci z ruchu drogowego z Iławy przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Działania „NURD” mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz rowerzystów.
Jak dodał kierownik wydziału ruchu drogowego st. asp. Mirosław Kowalski – takie działania są bardzo ważne gdyż wpływają  na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz rowerzystów. Oświadczył, że w pierwszym półroczu 2016 roku na terenie powiatu iławskiego doszło do 4 wypadków i 17 kolizji z udziałem pieszych.

Podczas działań policjanci ukarali mandatami 20 pieszych przechodzących przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a 3 osoby pouczyli. Na 3 kierujących samochodami, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu również nałożyli mandaty, wobec jednej osoby sporządzili wniosek o ukaranie do sądu i 2 osoby pouczyli.

KWP Olsztyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages