Sobota, 17 listopada 2018. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Nowy wodowskaz na Jezioraku

2017-08-05 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-03 14:04:55)

Od lipca żeglarze i goście Portu Śródlądowego sami mogą monitorować stan wody w Jezioraku. Możliwe jest to dzięki specjalnej łacie wodowskazowej. Znajduje się ona na zachodniej ścianie budynku bosmanatu i widoczna jest z północnej części nabrzeża, z odcinka łączącego Centrum Obsługi Pasażerów z pomostem spacerowym.

Łata wodowskazowa to przyrząd w postaci listwy, umożliwiający odczyt stanu wody. Umieszczany jest najczęściej przy mostach, śluzach czy przepustach. Od lipca tego roku łata znajduje się również w Porcie Śródlądowym. Zastosowano na niej podział w postaci segmentowanych tablic.

Na łacie znajdującej się w porcie zaznaczono "poziom zera", czyli 99,22 m. (obecnie niewidoczny), poziom maksymalny (99,42 m.), poziom alarmowy (99,72 m.) i poziom 100 m. nad poziomem morza w układzie Kronsztad (poziom Bałtyku w rosyjskiej miejscowości Kronsztad). Opis cyfrowy podany jest co 10 cm. Odczyt stanu wody dokonywany jest przez obserwatora z dokładnością do 1 cm.

Stan na 20 lipca - poziom wody w Jezioraku wynosi 99,37 m. nad poziomem morza. To cenna informacja zarówno dla wodniaków, mieszkańców regionów i turystów.

Źródło: Życie Powiatu Iławskiego

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages