Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Henryk Plis zaprasza na promocję swojej najnowszej książki pt. "Historia Iławy". Spotkanie 10 sierpnia w "Starym Tartaku"

2017-08-01 10:37:48 (ost. akt: 2017-08-01 12:01:39)
Henryk Plis zaprasza na spotkanie autorskie

Henryk Plis zaprasza na spotkanie autorskie

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

W czwartek 10 sierpnia w restauracji "Stary Tartak" w Iławie odbędzie spotkanie autorskie z Henrykiem Plisem, który będzie promował swoją najnowszą książkę pt. Historia Iławy". Początek spotkania godz. 17:00.

Henryk Plis od lat niestrudzenie opisuje historię Iławy, powiatu iławskiego i szczególnie bliskie jego sercu Rudzienice, położone w Gminie Iława, gdzie mieszka kilkadziesiąt lat. Słynie z pisania swoich dzieł ręcznie, ale książka na której promocję zaprasza, ukazała się akurat drukiem. Obejmuje 416 stron - autor gwarantuje, że jest arcyciekawa.

Wcześniejszym dziełem Henryka Plisa jest m.in. Trylogia Rudzienicka, a w niej książki pt. "Iława - historia miasta" (2005 r. - I wydanie i 2009 r. - II wydanie) dedykowane papieżowi Janowi Pawłowi II; "Dzieje Powiatu Iławskiego" (2009 r.) dedykowane kardynałowi Dziwiszowi oraz "Dzieje Ziemi Rudzienickiej" (2012 r.) z dedykacją dla ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Na pytanie czy nie ma dość pisania, odpowiedział - absolutnie nie, że to kocha i że właśnie pisanie trzyma go przy życiu. Nie zraża go nawet fakt, że żaden samorząd nie jest zainteresowany wspieraniem jego działalności. Jak mówi, pisanie to jego prywatna inicjatywa i wielka pasja.

Są osoby i instytucje zainteresowane jego twórczością i wspierające te inicjatywy finansową. Taką osobą jest m.in. Dorota Stadnicka, właścicielka Hotelu i Restauracji "Stary Tartak" (miejsce spotkania autorskiego), która jest jednym ze sponsorów książki. Henryk Plis może także liczyć na Mieczysława Czajkowskiego ze Smolnik.

Henryk Plis w maju skończył 70 lat i jest, jak mówi w pełni sił i pomysłów. Właśnie dostał zlecenie na napisanie historii klubu sportowego Jeziorak Iława, do czego się pieczołowicie przygotowuje.
Życzymy powodzenia.

m.rogatty@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Klaudiusz #2299490 | 176.221.*.* 1 sie 2017 21:49

  Pare groszy Ratusz mógłby Panu Plisowi z kasy wyasygnować. Historia IKS nawet konieczna, jest parę ciekawych opowieści, tu potrzebny jest Sienkiewicz.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages