Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Pijani "bohaterowie" ciągle znęcają się nad swoimi rodzinami. Kolejne przypadki z gminy Iława i Susz

2017-07-27 09:46:51 (ost. akt: 2017-07-27 09:49:53)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Wyzywanie, popychanie, poniżanie — to niestety codzienność w wielu rodzinach. W zaciszu czterech ścian często dochodzi do rodzinnych kłótni. — Gdy jednak przeradzają się one w przestępstwa przeciwko rodzinie należy powiedzieć „dość” i zacząć działać aby poradzić sobie z problemem — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji. Tak właśnie uczyniły mieszkanki gminy Iława i gminy Susz informując policjantów o swojej sytuacji rodzinnej.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze w jednym z mieszkań w gminie Iława. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że pijany 35-latek wszczął awanturę ze swoją partnerką.
— Mężczyzna wyzywał ją oraz groził pozbawieniem życia. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowe poprosiła o pomoc policjantów. W związku z agresywnym zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie — relacjonuje Joanna Kwiatkowska.

Policjanci ustalili, że 35-latek od dłuższego czasu znęca się nad swoją partnerką, którą wyzywa, szarpie oraz grozi pozbawieniem życia. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Złożyli również wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 35-latka.

Natomiast w gminie Susz 54-latek, pomimo orzeczonego wyroku sądowego pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary tytułem próby, nadal znęcał się nad swoją rodziną.

Mężczyzna nadużywał alkoholu, często wszczynał awantury. Policjanci podczas kolejnej interwencji wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. W trakcie czynności okazało się również, że mężczyzna nie stawiał się na rozprawy sądowe. W związku z powyższym sąd zadecydował o doprowadzeniu 54-latka na rozprawę, podczas której nakazał mężczyźnie opuścić wspólnie zajmowane z rodziną mieszkanie, łożyć na utrzymanie dzieci dodając, że mieszkaniec gminy Susz musi w końcu podjąć pracę zarobkową — dodaje rzeczniczka KPP Iława.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages