Nawet w sparingach są rewanże. Druga wygrana GKS-u Wikielec z Powiślem

2017-07-27 09:20:08(ost. akt: 2017-07-27 09:29:23)
Zdjęcie ilustracyjne — przy piłce Paweł Sagan (GKS Wikielec)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Na boisku we Frednowach III-ligowy Rolimpex GKS Wikielec rozegrał wczoraj mecz kontrolny, w którym rywalem było Powiśle Dzierzgoń (IV liga). Był to niejako rewanż sobotniego sparingu, w którym górą także byli zawodnicy trenera Wojciecha Tarnowskiego.
Rolimpex GKS Wikielec – Powiśle Dzierzgoń 5:1 (2:1)
1:0 12 min. Paweł Łukasik, 2:0 25 min Cezary Nowiński, 2:1 40 min zawodnik gości, 3:1 63 min Adrian Zasuwa, 4:1 65 min. Adrian Płoski, 5:1 87 min. Piotr Wypniewski
GKS I połowa – Sikora, Sagan, Koprucki, Kacperek, Mateusz Jajkowski, Piórkowski, Smyt, Sobociński, Chiliński, Nowiński, Łukasik.
GKS II połowa – Malanowski, Szymon Jajkowski, Kolcz, Zakrzewski, Jajkowski M (68 min Sagan), zawodnik testowany, Zasuwa, Tomczyk, Sobociński (68 min Nowiński), Wypniewski, Płoski.

Mecz pierwotnie miał być rozegrany na boisku w Dzierzgoniu, ale pogoda pokrzyżowała plany. W ostatniej chwili dzięki gościnności działaczy z Frednowych (gmina Iława) to spotkanie rozegrano na ich boisku.

Zespół GKS-u zaprezentował się bardzo pozytywnie. Trener Wojciech Tarnowski był zadowolony z rozegranego sparingu. Do przerwy przy lepszej skuteczności można było prowadzić nawet wyżej. Trener sprawdził całą szeroką kadrę zawodników, szuka też optymalnej jedenastki na pierwszy mistrzowski mecz z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. W sobotę 29 lipca o godz. 12.00 zaplanowano ostatni mecz kontrolny, tym razem w Brodnicy ze Spartą.